Народний депутат Олександр Фельдман обурений заявами директора фірми з іноземними інвестиціями "Харків-Москва" Олександра Дукера, в яких той звинуватив міську владу Харкова у рейдерському захопленні земельної ділянки на вул.Пушкінській, 2 і згадав О.Фельдмана як потенційного інвестора цього об'єкта. О.Дукер також направив листа на адресу українських та ізраїльських офіційних осіб, у яких попросив їх втрутитися в цю ситуацію.

"Як харків'янина, як главу ізраїльської громади Харкова мене ця ситуація дуже обурила", - заявив "SQ" О.Фельдман (він є президентом Харківської обласної об'єднаної єврейської громади - "SQ"). "Судити треба за справами, а не за словами. Зяюча діра в центрі Харкова не прикрашає місто, тим паче тоді, коли воно приводиться до ладу напередодні Євро-2012. За ті багато років, що ділянка знаходиться у власності О.Дукера, там не з'явилося нічого, крім величезного котловану, через який сповзає частина вулиці Короленка. Звичайно ж, місто хоче мати ефективного інвестора для цієї ділянки. Багато харків'ян могли б стати такими інвесторами. Якщо попередній власник виявився настільки неефективним, він повинен визнати свою неспроможність. А замість цього він намагається її заховати за гучними заявами та звинуваченнями", - зазначив нардеп.

На питання, чи обговорював О.Фельдман з міською владою можливість того, щоб самому стати інвестором цієї ділянки, нардеп відповів: "У мене достатньо бізнесу в Києві, Харкові, Тбілісі, Тель-Авіві та інших містах. Розмови з харківською владою про якусь ділянку на Пушкінській у мене не було".

"Дукер звертається до ізраїльської та української влади, просить їх втрутитися, говорить від імені єврейської громади Харкова. Як можна так робити, як можна залучати громадськість, коли питання суто особисте? Я не знаю жодного випадку, щоб О.Дукер якось себе виявив у громадській роботі і чимось допоміг ізраїльській громаді Харкова. Використати свої національні корені для вирішення особистого бізнес-питання - не чоловічий вчинок", - заявив О.Фельдман.

Довідка "SQ". Фірма "Харків-Москва" почала будівництво бізнес-центру "Європа" на вул. Пушкінській 2008 р. Планувалося, що бізнес-центр "Європа" стане найвищою будівлею в місті. На місці будівництва був виритий котлован під фундамент глибиною 16 м. Подальші роботи на місці котловану не велися. 29 липня 2010 р. перший заступник харківського міського голови Олександр Кривцов заявив, що котлован необхідно законсервувати. О.Дукер у свою чергу повідомив, що будівельні роботи на котловані не ведуться з вересня 2009 р. "Для відновлення робіт необхідно 12 млн.дол. Поки цих грошей немає, і коли вони будуть - невідомо", - зазначив О.Дукер.

11 березня 2011 р. міська комісія з надзвичайних ситуацій зобов'язала фірму "Харків-Москва" виконати всі зобов'язання перед містом і привести будівництво до ладу. В іншому випадку міськрада збиралася ініціювати скасування дозволу на використання землі. У квітні прокуратура Харкова порушила кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень при ритті котловану (ч. 1 ст. 365 КК України) і направила позов до Господарського суду Харківської області про стягнення з фірми "Харків-Москва" 840 тис.грн. компенсації.

Як заявив у липні голова обласної комісії з надзвичайних ситуацій перший заступник голови Харківської облдержадміністрації Володимир Бабаєв, котлован становить небезпеку для інженерних комунікацій, метрополітену, побудованих поряд будівель і споруд, порушує систему організації руху автомобільного транспорту.

Харківський міський голова Геннадій Кернес 28 вересня заявив журналістам, що договір оренди земельної ділянки із фірмою "Харків-Москва" розірваний у судовому порядку. О.Дукер заявив, що має намір оскаржити це рішення суду.