Вибір редакції
Харківський політех: 50 ударів і відбудова в умовах війни

Харківський політех: 50 ударів і відбудова в умовах війни

З початку повномасштабного вторгнення харківські виші опинилися під ударами: від обстрілів постраждали 23 із 24 держаних закладів.  Один із найбільших університетів Харкова – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" (ХПІ) - пережив понад 50 прильотів. За попередніми оцінками ректора Євгена Сокола,…

Тривога – не тривожить: як мешканці прифронтового Харкова та тилових Черкас реагують на небезпеку

Сирени повітряної тривоги звучать в Україні вже четвертий рік. У Харкові, де війна – це 20 км до лінії фронту та майже щоденні обстріли, тривоги стали просто фоновим шумом, який здебільшого ігнорують. У квітні 2025 року місто пережило рекордну кількість ударів, і це наче мало нагадати, що кількаденна або навіть кількатижнева тиша – лише…

Ціни на квартири в Харкові: огляд

Ситуація на ринку житла у Харкові – стабільна. Про це свідчать дані досліджень маркетплейсу нерухомості DIM.RIA. Новобудови Середня ціна одного квадратного метра житлової площі у новобудовах у Харкові становить 792 долари. У травні по відношенню до квітня ціна змінилася незначно: зростання - 2%. Попит та пропозиція у травні…

Погода
Статті

Статті

Оберіть дату:
Харківський політех: 50 ударів і відбудова в умовах війни

Харківський політех: 50 ударів і відбудова в умовах війни

З початку повномасштабного вторгнення харківські виші опинилися під ударами: від обстрілів постраждали 23 із 24 держаних закладів.  Один із найбільших університетів Харкова – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" (ХПІ) - пережив понад 50 прильотів. За попередніми оцінками ректора Євгена Сокола, збитки сягають 2,5 мільярда…

Тривога – не тривожить: як мешканці прифронтового Харкова та тилових Черкас реагують на небезпеку

Сирени повітряної тривоги звучать в Україні вже четвертий рік. У Харкові, де війна – це 20 км до лінії фронту та майже щоденні обстріли, тривоги стали просто фоновим шумом, який здебільшого ігнорують. У квітні 2025 року місто пережило рекордну кількість ударів, і це наче мало нагадати, що кількаденна або навіть кількатижнева тиша – лише ілюзія безпеки. …

Кожна крапля – це життя: як працює Харківський центр крові

Харків’янка Наталія прийшла в Центр крові у п’ятий раз. Вона просить не називати своє прізвище, бо не вважає донорство «подвигом, вартим публічності». До повномасштабного вторгнення здавати кров їй не спадало на думку, але коли війна прийшла в Харків, все змінилось. Жінка знала, що крові з її рідким негативним резусом завжди критично бракує, - і…

Коли чужі стають своїми: як працює пошуково-рятувальний загін «Мілена»

У квітні 2020 року Харківщину сколихнула трагедія: шестирічна дівчинка Мілена загубилася в лісі. Попри зусилля поліції, волонтерів і місцевих жителів, дитину знайшли занадто пізно - вона загинула від переохолодження. Цей випадок оголив прогалини в організації пошукових операцій: брак координації, розрізненість дій, відсутність єдиного центру управління. Але водночас цей…

Будувати під обстрілами: як Харківський національний університет міського господарства відновлюється після 24 ударів

Із 24 державних вишів Харкова 23 зазнали пошкоджень внаслідок війни. Деякі втратили цілі корпуси. Харківський національний університет міського господарства (ХНУМГ) був заснований у 1922 році. За 100 років роботи він пережив чимало криз, але російсько-українська війна стала безпрецедентним викликом для вишу та та його спільноти. Починаючи з 2022 року корпуси та інфраструктура…

Чиста набережна: як харків'яни об'єднуються заради міста

У вихідний день на набережній річки Лопань у Харкові зібралися десятки людей. Хтось із граблями, хтось із мішками для сміття, хтось із саджанцями дерев. Люди прийшли на толоку: розкидане скло, порожні пляшки, використані шприци та голки захаращують це затишне місце. Проєкт «Запаркання» народився зі студентського дослідження міських «порожнеч»…

Разом сильні: як харків'яни зібрали 380 тисяч гривень для оператора зруйнованої котельні

На війні багато що ламається, але вона ж вчить людей триматися разом. Коли біда приходить несподівано, люди об’єднуються, щоб підтримати тих, хто цього потребує. Один вчинок породжує ланцюжок добра: так проявляється справжня сила спільноти. Увечері 26 березня росіяни масовано обстріляли Харків. Загалом було зафіксовано 12 влучань, частина із них – фактично…

Більше, ніж речі: як харківський Екохаб об’єднує людей і рятує планету

У сучасному світі речі часто стають маркерами соціального статусу чи достатку. Дорогі бренди, нові гаджети чи модний одяг роз’єднують тих, хто може собі їх дозволити, і тих, хто не може. Водночас цей культ споживання спричинив вироблення такої кількості речей, що їх уже вистачить на кілька поколінь уперед. Це створює реальну загрозу екологічній безпеці. Надлишок…

Медіа як інструмент соціальної згуртованості: від гніву до рішень

Україна сьогодні переживає один із найскладніших періодів своєї історії: війна руйнує міста, мільйони людей стали переселенцями, а суспільство живе в постійній напрузі. Емоції - страх, гнів, відчай, надія - домінують і в повсякденному житті, і в медіапросторі. ЗМІ часто підігрівають ці почуття, будуючи свої матеріали на емоційній хвилі, що може працювати на розкол суспільства.…

Відновлення української енергетики. Варіанти і сценарії

РФ завдала колосальної шкоди енергетичній інфраструктурі України. За даними Міністерства енергетики, із жовтня 2022 року понад 50% енергетичних об'єктів країни зазнали пошкоджень внаслідок масованих ракетних атак та ударів дронів. Особливо постраждали теплові електростанції та підстанції, що призвело до масштабних відключень електроенергії по всій країні. Харків…

Чому Трамп робить те, що робить, або Темна магія MAGA

Серйозна зовнішньополітична криза, в якій перебуває зараз Україна, має одну причину. І у цієї причини є конкретне прізвище - Трамп. Так думає переважна більшість українців. Насправді все набагато складніше. Звісно, не варто применшувати роль особистості в історії, але в даному випадку справа не тільки в особистості. Річ у тім, що Трамп є провідником цілком конкретної ідеології…

Сила спільноти: як українці об'єднуються під час енергетичної кризи

Повномасштабна війна принесла Україні безліч випробувань, і удари по енергетичній інфраструктурі стали одним із найболючіших. Віялові відключення світла змінили повсякденне життя мільйонів людей, але замість хаосу викликали хвилю взаємодопомоги. Звичайні громадяни почали об'єднуватися, створюючи «енергоцентри» у своїх квартирах і ділячись електрикою та…

Харків після війни: перспективи, виклики та історичні паралелі

Харків уже пережив три роки російсько-української війни. Після її закінчення місто зіткнеться із завданням відновлення, яке залежатиме від економічних, демографічних і геополітичних чинників. У цій статті ми припустимо, як може розвиватися Харків, спираючись на оцінки руйнувань, демографічні зміни, економічні перспективи та історичні аналогії. Масштаби руйнувань і базові…

10 фактів про ХНУ імені Каразіна

29 січня 2025 року Харківському національному університету імені Каразіна виповнюється 220 років. Це найстаріший університет України після Львівського.  Роком заснування університету вважається 1804-й, але офіційно його було відкрито наступного, 1805 року. Сьогодні це один із найбільших вишів України. SQ зібрав низку цікавих фактів про виш. Студенти університету…

Як влаштована енергетика України

Електроенергетика - це галузь, яка займається виробництвом, передачею та розподілом електричної енергії. Для її отримання використовують різні джерела: вугілля, природний газ, атомну енергію, сонце, вітер, воду та інші поновлювані джерела.

Денис Парамонов: забезпечили лікарню в Харкові обладнанням для діагностики пацієнтів з проблемами серця

Міська клінічна лікарня №8 міста Харкова отримала від Фонду Дениса Парамонова сучасний портативний електрокардіограф, що був вкрай потрібен медичному закладу. Про це йдеться на сайті фонду. Після звернення керівництва міської клінічної лікарні №8 Харкова Фонд Дениса Парамонова оперативно відгукнувся на прохання, подарувавши закладу охорони здоров'я портативний електрокардіограф.…

Хімія, фізика, біологія: які предмети стануть необов'язковими в школах і що про це думають у вишах?

З 2027 року учні 10-го, 11-го і 12-го класів зможуть відмовитися від вивчення частини шкільних предметів, оскільки в Україні впроваджується профільна освіта. Які зміни у зв'язку з цим очікують на шкоду, роз'яснили в Міністерстві освіти і науки України. З переліку обов'язкових предметів планується прибрати такі: зарубіжна література; всесвітня історія;…

Нові закони, які діють з 1 січня 2025 року

За традицією з нового календарного року починають діяти нові закони. Від початку 2025 року вчителі мають отримувати щомісячні надбавки до зарплат, підприємцям доведеться платити більше податків, на водіїв чекають нові правила оформлення "автоцивілки", зміниться порядок встановлення інвалідності. Вчителі отримуватимуть більше У новому році працівники державних…

Ринок житла в Харкові: квартири дешевшають, попит падає (ціни)

У Харкові продовжують дешевшати квартири на вторинному ринку житла. Про це свідчать результати досліджень ринку нерухомості за вересень-листопад 2024 року, які провели український маркетплейс нерухомості DIM.RIA та Асоціація фахівців з нерухомості України. Вторинний ринок Середня ціна на квартири в Харківській області така: 1-кімнатна - 25 598 доларів…

Чому пав Асад, або Сирійський урок. Корисно знати

Оцінюючи те, що відбувається в Сирії, всі аналітики і коментатори дивляться на ситуацію ззовні, тому насамперед говорять про якісь зовнішні чинники - Росія, США, Туреччина, Іран... Начебто Сирія - це просто місце на карті, точка зіткнення великих гравців. У певному сенсі, можна до питання підходити і так, але все ж таки першопричини того, що відбувається в Сирії, знаходяться…

Конфлікт у Південній Кореї без участі Північної. Корисно знати

Учора президент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив воєнний стан у країні. На думку корейського президента, це було необхідно для «захисту країни від комуністичних сил». Місцеві ЗМІ з посиланням на військових повідомили, що діяльність парламенту і політичних партій буде заборонено. Також заборонялися будь-які зібрання та протести. Це викликало шок у південнокорейському…

Другий після Трампа. Хто такий Джей Ді Венс?

Передбачувана команда обраного президента США Дональда Трампа - дивує і часом навіть шокує. Це вельми дивні люди з, м'яко кажучи, суперечливими переконаннями. Тому, звісно, цікаво зрозуміти, звідки вони взялися, чому саме вони і головне - чому виграв Трамп? Чому американці обрали шлях, який, мабуть, ще ніколи в новітній історії не відрізнявся настільки радикально від…

Держпром. Той, що пережив Другу світову

28 жовтня близько 21:00 російські війська завдали чергового удару по центру Харкова і влучили в Держпром, який вважається одним із символів міста. Держпром - перший український хмарочос і один із найяскравіших зразків конструктивізму, що набув поширення в 1920-30-х роках. У 2023 році організація ЮНЕСКО внесла Держпром до Міжнародного списку культурних цінностей,…

Водяні млини та 100 тонн сміття. Із історії річки Лопань

Лопань можна назвати "сестрою" річки Харків. Саме в місці злиття цих двох річок у середині XVII століття було збудовано Харківську фортецю, яка згодом розрослася у друге за величиною місто України. Перша згадка Уперше річка Лопань, як і річка Харків, згадується 1556 року в рукописному документі під назвою "Велике креслення". Тобто назва річки…

Підвищення податків. Корисно знати

Верховна Рада України 10 жовтня змінила деякі правила сплати податків. Зокрема, значно підвищується військовий збір. За розрахунками Мінфіну, лише збільшення військового збору додатково дасть бюджету: 27,3 млрд грн - у 2024 році; 107,7 млрд грн - у 2025 році. Загальні ж додаткові збори плануються на рівні: 58 млрд грн - у 2024 році; 137 млрд грн -…

"Ти мене вбивай тут, стріляй". Історія директорки ліцею з Харківщини, яка відмовилась співпрацювати з окупантами

Село із незвичайною назвою Лісна Стінка лежить на правому березі Оскільського водосховища. Це досить віддалене село, майже крайня точка Куп'янського району, проте в ньому є великий ліцей, який у лютому 2022 року ряснів українськими прапорами та гербами. Директорка ліцею Лариса Володимирівна Фесенко пережила російський полон, але не згодилась допомогти нести “русский…

Підвищення пенсій, повістки поштою, обмеження банківських переказів: що змінилося для українців із жовтня?

З жовтня життя жителів України зміниться. Для деяких категорій громадян збільшаться пенсії, почнуть діяти ліміти на банківські перекази між картками, а повістки ТЦК почнуть надсилати поштою.  Підвищення пенсії У жовтні 2024 року збільшаться пенсії для тих пенсіонерів, яким протягом місяця виповниться 70, 75 і 80 років. Підвищення пенсії відбудеться:…

Як захиститися від диму лісових пожеж. Корисно знати.

На околицях Харкова вирують лісові пожежі, спричинені аномальною температурою повітря та відсутністю опадів. Уже кілька тижнів харків'яни відчувають запах диму, а подекуди, навіть спостерігають його візуально. Що робити в цьому випадку і як захистити себе та своїх близьких від шкідливого впливу диму? Про це ми поговоримо нижче. А спочатку - про шкідливість диму…

Удянська стежка. П'ять кілометрів велокайфу

Про це місце я дізнався під час бесіди з продавцем веломагазину. Питання, а де в Харкові покататися на велосипеді, неминуче постає перед кожним велосипедистом після того, як з розряду «покатушечник вихідного дня» він переходить до розряду громадян, для яких велосипед стає невід'ємною частиною повсякденності. Через певний час 10-кілометровий радіус навколо…

123
Останні новини