Вміст нафтопродуктів у річках Харкова перевищує норму в 7-9 разів. Про це в інтерв’ю Українському Радіо Харкова розповіла заступниця директора з епідеміологічних та санітарно-гігієнічних питань обласного центру контролю та профілактики хвороб Неля Новіцька.

9 лютого на нафтобазі у Немишлянському районі Харкова стався вибух. Російські "Шахеди" влучили у резрвуар з топливом, через що вилилося 3 тисячи тонн нафти. Нафтопродукти потрапили з талим снігом у річки. 

За словами Новіцької, 13 лютого з річки Харків поблизу Горбатого моста взяли проби води. У цих пробах кількість нафтопродуктів перевищує норму у дев'ять разів. У річці Лопань перед падінням в Уди — у сім разів. 

З Сіверського Донця на 20 лютого фахівці відібрали три проби води, вони були у межах норми. Також епідеміологи чекають дані досліджень ґрунту, який відібрали на території присадибних ділянок поблизу місця аварії.

"Тому наголошуємо на тому, щоб люди ні в якому разі не використовували цю воду для питних і господарсько-побутових потреб, тому що час надходження цих нафтопродуктів ніхто передбачити не може, але те що вони туди потраплять — це 100%, але питання в їхній концентрації", - сказала Новіцька.

Сьогодні, 20 лютого, харків'яни побачили нафтову пляму біля джерела з питною водою в районі ХТЗ - у яру "Мокрий Жихор".

Раніше влада повідомляла, що нафта не потрапила до джерел питної води. Щоб зашкодити розповсюдженню нафтопродуктів встановлюють обладнання у річках. У харківському лабцентрі закликали не пити воду з джерел і свердловин. Також у "Харківводоканалі" заспокоїли мешканців міста - екологічна катастрофа не вплине на якість водопровідної води, що подається споживачам.

Фото: "Суспільне"