Харків'яни повідомляють про нафтову пляму біля джерела з питною водою в районі ХТЗ - у яру "Мокрий Жихор". Про це у своєму телеграм-каналі пише екоактивіст Артем Приходько. Джерело знаходиться на одній лінії з обстріляною нафтобазою, приблизна відстань від місця катастрофи – 3.5 км.

Після вибуху на нафтобазі 9 лютого, який стався через влучання російських "Шахедів", з резрвуарів вилилося 3 тисячи тонн нафтопродуктів. Нафта текла вулицями, зайнялася масштабна пожежа, яку гасили понад добу. Потім нафтопродукти разом із талим снігом стекли у місцеві річки. Через деякий час у харківських річках Немишля, Лопань, Уди та Сіверський Донець почали облаштовувати бонові загородження, щоб зупинити розповсюдження нафтових плям.

Екоактивіст закликає всіх харків'ян, які вживають воду з власних джерел (свердловин, колодязів), перевіряти її на наявність нафтопродуктів. За його словами, найбільш надійний спосіб – здати воду в лабораторію для проведення хімічного аналізу.

Раніше голова ХОВА Олег Синєгубов повідомляв, що нафтова пляма з Немишлі не потрапила до Сіверського Донця та джерел питної води. Встановлене обладнання у річках дає змогу стримувати шар плівки з нафти.

У харківському лабцентрі повідомили, що підземні води, які живлять природні джерела, не захищені від забруднень. Тому фахівці закликають не пити воду з джерел і свердловин, які знаходяться на території приватних будинків.

Екологи також повідомляють, що наслідком горіння нафти можуть бути кислотні дощі, бо у повітрі залишаються частки сажі, а нафта, яка не згоріла, - випаровується. 

Від розповсюдження нафтопродуктів у водойми страждають і тварини. У разі, якщо ви знайшли отруєну качку або інших птахів, передайте їх у клініку CentrVet: тварин там приймають безкоштовно.

Контакти клініки:

  • м. Харків, пр-т Гагаріна, 152;
  • тел. (050) 400 71 65;
  • режим роботи: щоденно 9:00-21:00.