Жителів Первомайського попередили про звуки пострілів. Мер Микола Бакшеєв повідомив, що 27 грудня на території Первомайської громади в районі колишнього цегельного заводу та овочевої бази заплановано відстріл червоної лисиці

Відстріл пов'язаний із поширенням сказу серед диких і домашніх тварин. 

Бакшеєв закликав людей не лякатися звуків пострілів.

Також відстріл лисиць проводять у мисливських угіддях Харківської області з грудня 2023 по лютий 2024 року. Планують убити близько 470 червоних лисиць. Це також пов'язано із запобіганням поширенню сказу.

Восени проводилася вакцинація диких тварин: приманки з вакциною розкидали на території Красноградського, Лозівського, частин Богодухівського, Харківського та Чугуївського районів. Однак, цього недостатньо для профілактики сказу. 

На 100 квадратних кілометрів відстрілюватимуть 4 лисиці. Відстріл вестимуть лише мисливці, які отримали на це дозвіл.

Червона лисиця - це основний розповсюджувач сказу на території області. Лисиці заражають домашніх тварин.

У 2023 році станом на початок грудня на території Харківської області зареєстровано 99 випадків сказу у тварин. Найбільше страждають безпритульні собаки та коти, а також збільшилася кількість захворювань великої рогатої худоби. Цього року сказ було виявлено в усіх районах Харківської області та в самому Харкові.

Сказ - небезпечне інфекційне захворювання, що вражає центральну нервову систему. Передається під час укусу та через слину хворої тварини. Врятувати від сказу може тільки своєчасна вакцинація. Вона ефективна не пізніше двох тижнів з моменту укусу або контакту зі слиною тварини. Зазвичай графік вакцинації складається з п'яти щеплень.