Росіяни розганяють фейк про "нову Бучу під Харковом": медіа РФ поширюють таку інформацію з посиланням на воєнкора Руденка. Про це повідомили в Центрі протидії дезінформації при РНБО України.

З 5 по 31 березня місто Буча в Київській області перебувало під контролем російських військ. У цей час російські війська здійснили масові вбивства мирних громадян. Після звільнення міста було знайдено тіла загиблих: понад 1300 у Бучанському районі та 458 у самій Бучі.

Згідно із заявами Руденка, біля Харкова нібито з'явилася колона автомобілів і мікроавтобусів із символом Z, яким росіяни позначають свою військову техніку, і військовими ЗСУ, нібито перевдягненими в російську форму.

"Заява російського воєнкора є абсурдною та фейковою, адже не має жодних фото-/відеодоказів чи свідчень очевидців", - заявили в ЦПД.

За оцінкою ЦПД, такі меседжі поширюються з такими цілями:

  • дискредитувати інформацію про події в Бучі, де були скоєні масові вбивства мирних жителів;
  • зняти з себе відповідальність за масові вбивства мирних жителів;
  • спровокувати серед харків'ян недовіру до військових і влади, посіяти панічні настрої, щоб якомога більше людей виїхало з міста;
  • створити інформаційне алібі перед майбутніми обстрілами цивільного населення.

Російські джерела неодноразово поширювали інформацію, яку в ЦПД викривали як недостовірну. Останнім часом найчастіше з'являються повідомлення про підготовку наступу російських військ на Харків.

Нещодавно з'явилися повідомлення про те, що в підземних школах розміщуються командні пункти ЗСУ, а мирних жителів на Куп'янському напрямку використовують як живий щит.

У ЦПД подібні повідомлення називають фейками і пропонують довіряти тільки офіційним джерелам інформації.