Російські телеграм-канали розповсюджують черговий фейк - тепер про "ляльку вуду" у харківських школах. Про це повідомили у Центрі протидії дезінформації.

Російські пропагандисти написали, що замполіт Держприкордонслужби України в одній із харківських шкіл провів заняття з виготовлення ляльок вуду. За допомогою ляльок вуду нібито планувалося наводити на росіян псування.

"Це чергова хвора вигадка російських пропагандистів, які страждають на дефіцит фантазії", - заявили в ЦПД.

Насправді діти Новобаварського району Харкова завітали на майстер-клас під назвою “Оберіг для воїна” з виготовлення ляльки-мотанки.

Лялька мотанка – це талісман, який, за українськими народними повір'ями, не завдає шкоди, а навпаки, допомагає у різних випадках: є ляльки-обереги для дому, домашнього вогнища, для захисту дітей та господарства від злих сил та поганого ока.

Військових на майстер-класі взагалі не було.

У деяких народів Африки справді існував давній обряд чаклунства – вуду. З розселенням африканців в Америці ритуал виник і в цій частині світу. Послідовники вчення вуду вважають, що в результаті спеціального обряду лялька отримує зв'язок з певною людиною. Лялька використовується для того, щоб впливати на цю людину, найчастіше для заподіяння їй шкоди.

За оцінкою ЦПД, подібні фейки поширюються для формування негативного ставлення до українських військових та підживлення ненависті до українців з боку росіян.

Російські телеграм-канали вже використали навчальні заходи, що проводяться у Харкові, для створення фейків. Заняття для вчителів предмета "Захист України" у російських телеграм-каналах перетворилися на підготовку пенсіонерів до оборони Харкова як живого щита.