Українці на електронну пошту отримують фальшиві повідомлення про припинення вогню і передачу територій РФ, в тому числі - Харківської. Повідомлення нібито приходить від Офісу президента України.

Центр протидії дезінформації та кіберполіція підтвердили, що це фейк російської ІПсО та закликають громадян довіряти лише офіційним джерелам.

ІПсО - інформаційно-психологічна операція, це сплановані дії для передачі інформації до іноземних аудиторій, щоб вплинути на їхні почуття, мотиви, критичне мислення і, зрештою, на діяльність іноземних урядів, організацій.

Мета такої розсилки - вплинути на морально-психологічний стан людей і дискредитувати керівництво країни.

Щоб не потрапити на гачок шахраїв, дотримуйтесь таких правил:

  • завантажуйте програми й застосунки лише з офіційних джерел. Використовуйте антивірусне програмне забезпечення. Вчасно оновлюйте операційну систему;
  • не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, адже за ними може ховатися фішинговий ресурс. Ніколи не вводьте конфіденційні дані на підозрілих сайтах.

Фішинговий сайт — це шахрайський вебресурс, який виманює реквізити платіжних карток під виглядом надання послуг, яких не існує. Наприклад, вони пропонують поповнити мобільний рахунок, переказати з картки на картку. Крім того, це може бути сайт організації, якій ви довіряєти. Як приклад, шахраї створюють клон інтернет-банку та збирають реквізити платіжних карток для подальшої крадіжки грошей.