Мер Харкова Ігор Терехов пропонує змінити назву вулиці Пушкінська та дати їй ім’я Григорія Сковороди.

Мер наголосив, що раніше не поспішав із рішенням перейменувати Пушкінську, але після ракетних ударів по місту 23 січня змінив свою думку.

23 січня російські війська завдали три серії ракетних ударів по місту. Загинули 10 людей, більше 70-ти отримали поранення. Пошкоджено 228 житлових і 22 нежитлових будинків.

“Я, як і багато харків'ян, завжди відчував, що Пушкін - це не про сучасну Росію, не про ту реальність, яку путінський режим намагається насаджувати, використовуючи велич історичних постатей для своєї вигоди. Але після того, як ворог завдав жахливих ударів по нашому місту, забрав життя невинних і перетворив будинки на руїни, ми бачимо реальну ціну таких рішень. Це біль, який Харків відчув найгостріше за всю історію цієї війни. І тому я вважаю, що ми не можемо залишити все, як є”, - заявив мер.

Терехов запропонував назвати вулицю на честь Григорія Сковороди. За оцінкою мера, Сковорода був людиною, “чия філософія життя та свободи була в корені протилежною імперським амбіціям”.

“Він учив нас цінувати життя та свободу кожної людини, і ці принципи є найкращою відповіддю на виклики, з якими ми зараз стикаємося”, - сказав мер.

Олександр Пушкін – російський поет XIX століття. Раніше у місті стояв пам’ятник Пушкіну, його ім’я носив драматичний театр. Але 2022 році назву театру змінили, а пам’ятник демонтували. Також в Харкові ліквідували всі мурали з зображенням Пушкіна, його портрет і вірші прибрали зі станції метро “Пушкінська”

Вулиця Пушкінська з’явилася в місті у 1805 році і спочатку називалася Німецька. У 1899 році з нагоди 100-річча Пушкіна її перейменували на честь поета. 

Григорій Сковорода – відомий філософ XVIII століття. Його життя та творчість були пов’язані зі Слобожанщиною. Його і’мя носить Харківський педагогічний університет, у місті йому встановлено кілька пам’ятників.