Первомайський знову спробували перейменувати, повідомив мер Микола Бакшеєв.

За його словами, на черговій сесії Первомайської міськради депутат від "Блоку Кернеса" вніс пропозицію перейменувати Первомайський на Холоднояр, але депутати відмовилися включати це питання до порядку денного. Пропозицію не підтримали тому, повідомив Бакшеєв, що раніше на голосуванні місцеві жителі підтримали назву Добродар

Крім того, на сесії була низька явка депутатів. Із 26-ти були присутні лише 14 і міський голова.

Історія з перейменуванням Первомайського тягнеться з початку 2023 року. Тоді жителям запропонували 15 варіантів нової назви. Потім залишилося 10 назв. У фінальному голосуванні у квітні 2023-го переміг Добродар.

Але депутати місцевої ради нову назву не затвердили

У липні підготували список для нового голосування в громаді. Серед варіантів справді був і Холоднояр.

У голосуванні взяли участь 2 175 жителів громади. І знову найбільше голосів було віддано за Добродар: цей варіант підтримали 502 мешканці. На другому місці був Холоднояр - 348 голосів.

На сесії міськради депутати знову не змогли ухвалити рішення про перейменування. "За" проголосували лише 12, це менше половини депутатського корпусу. 

У вересні зробили ще одну спробу, але знову пропозиція про перейменування не набрала більшості

Мер Микола Бакшеєв заявляв, що якщо місцеві депутати не вирішать це питання, то рішення може ухвалити Верховна Рада. 

Первомайський - місто в Лозівському районі. До війни тут проживало 28,5 тис. осіб. Датою заснування вказується 1869 рік. Того року на місці сучасного Первомайського з'явилася залізнична станція. Спочатку вона називалася Олексіївка, а потім Лихачове - на ім'я поміщика Лихачова, маєток якого знаходився за кілька кілометрів від залізниці. Пізніше тут з'явилося селище. У 1952 році Лихачове перейменували на Первомайський. У 1991 році Первомайський отримав статус міста.