Російські інформаційні ресурси поширюють повідомлення про те, що нібито влада Харкова "готується до здачі міста російським військам", а харківські чиновники збираються найближчим часом тікати, вивозять цінні речі та документи. Центр протидії дезінформації при РНБО України називає подібні повідомлення фейками.

За оцінкою експертів ЦПД, такими повідомленнями росіяни намагаються спровокувати серед харків'ян недовіру до органів влади, посіяти панічні настрої, домогтися того, щоб якомога більше людей виїхало з міста.

За даними ЦПД, у росіян немає військових сил і засобів для захоплення Харкова. Сили оборони України на Харківському напрямку щодня посилюють оборонні споруди та готові до будь-яких дій ворога. На сьогодні загрози захоплення або оточення міста немає, заявляють у ЦПД.

У Центрі закликають громадян довіряти тільки українським офіційним джерелам.

Останніми тижнями російські джерела активізували поширення повідомлень про наступ військ РФ на Харків. Ці заяви неодноразово спростовували і цивільна влада, і військові. Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов заявив, що такі повідомлення є спробою ворога посіяти паніку. ГУР не фіксує формування ударних угруповань РФ для можливого наступу на Харківському напрямку.

Також російські джерела раніше стверджували, що харків'яни почали масово евакуюватися, на виїзді з міста утворилися затори. На підтвердження цього демонструвалися кадри 2022 року, коли справді сотні тисяч людей покинули Харків. Сьогодні ситуація в місті, незважаючи на постійні обстріли, відносно спокійна, масової евакуації не спостерігається.

Центр протидії дезінформації опублікував зразки фейкових повідомлень