РФ розганяє фейк про евакуацію з Харкова держустанов і архівів. Днями у кількох прокремлівських телеграм-каналах була розповсюджена інформація, що нібито "українська влада вивозить із Харкова архіви та експонати, до евакуації готуються державні установи міста. Це пов'язано із загрозою приходу в місто російських військ". 

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики наголосили, що такі повідомлення - фейк.

Заяв про нібито "евакуацію з міста" немає ані на офіційній сторінці місцевої ОВА, ані на сторінках міськради. Подібної інформації немає і в каналах комунікації вищого керівництва країни. До того ж, зараз Харкову не загрожує прихід окупаційних російських військ, адже Сили оборони України роблять усе можливе, щоб не дати ворогу жодного шансу.

Днями влада попереджала про посилення російської дезинформації в інформаційних мережах. Нещодавно мер Харкова Ігор Терехов спростував чутки про начебто здачу міста, наголошуючи, що, поширюючи такі фейки, росіяни намагаються посіяти паніку серед харків’ян. Також ширилася інформація, що харків'яни начебто масово продають своє житло. Крім того, було ІПСО про те, що пенсіонерів нібито готують до оборони Харкова. Також ширився вкид, що ремонт траси на Київ проводиться начебто для втечі харківської влади з міста