Для Краснограда обрали варіанти нових назв, пише Красноград.info. 3 січня в місцевій міськраді відбулося чергове засідання топонімічної комісії, на якому обрали два варіанти назви для міста:

  • Берестин;
  • Берестопіль.

Восени минулого року в Краснограді проходило голосування щодо вибору нової назви для міста або збереження старої. Перейменування Краснограда ініціював Український інститут національної пам'яті. Місто включили до переліку населених пунктів України, які містять слова з коренем "красн" і можуть бути перейменовані в рамках деколонізації. 

Було запропоновано кілька десятків назв. Більшість місцевих жителів проголосували за стару - Красноград. Міська влада заявила, що назва міста не пов'язана з радянськими символами, а "червоний" слід трактувати як "красивий". 

В Інституті нацпам'яті з таким трактуванням не погодилися. 26 грудня 2023 року на сайті УІНП опублікували висновок про належність назви "Красноград" до символіки російської імперської політики. 

"Спроби ж обґрунтувати назву "Красноград" як похідну від прикметника "красний" у значенні "красивий", "гарний" не витримує наукової критики: на час її виникнення 1922 року притаманний стародавнім українським топонімам прикметник "красний" уже не функціонував у значенні "гарний", "гарний" і був анахронізмом", - ідеться у висновку Інституту нацпам'яті.

Красноград - місто на півдні Харківської області, яке веде свій початок від 1731 року. Перша назва населеного пункту - Билівська фортеця. Наприкінці XVIII століття місто називалося Константиноград - на честь онука Катерини Другої. З 1922 року називається Красноград. До війни тут проживало близько 20 тис. осіб.