Стартувало голосування про перейменування районного центру у Харківській області – Краснограда, повідомили у Красноградській міськраді.

Робоча група Національної комісії зі стандартів державної мови занесла Красноград до переліку населених пунктів України, які містять слова з коренем "красн" і можуть бути перейменовані в рамках деколонізації.

Пропозиції (зауваження) можна подавати до 14 жовтня 2023 року через онлайн-форму або заповнити бланк в установах, які визначив виконком.

У зверненні потрібно вказати прізвище, ім’я та ям’я по батькові, адресу, номер телефону, номер паспорту та свою пропозицію щодо нової назви міста. Пропозицію потрібно обґрунтувати.

Анонімні пропозиції не реєструються і не розглядаються.

Красноград – місто на півдні Харківської області, яке веде свій початок від 1731 року. Перша назва населеного пункту – Бильовська фортеця. Наприкінці XVIII сторіччя місто отримало назву Костянтиноград на честь онука імператриці Катерини Другої, великого князя Костянтина. З 1922 року – Красноград. До війни у місті мешкало близько 20 тис. людей.

У Харківській області двічі робилися спроби перейменувати місто Первомайський. Для цього міста місцеві жителі обрали нову назву - Добродар. Але на сесіях міськради депутати двічі не підтримали перейменування. Тепер питання про нову назву Первомайського може вирішити Верховна Рада.