Харків'янин, який мріяв про захоплення України, відправився до в'язниці на 3 роки. Прокурори в суді довели, що 55-річний чоловік на власній сторінці в забороненій в Україні соціальній мережі поширював повідомлення на підтримку РФ.

Чоловік вихваляв політику РФ, ностальгував за СРСР і сподівався на захоплення всієї території України. Він переховувався від слідства і намагався втекти до РФ. Для цього він розробив план втечі через коридор, призначений для евакуації цивільного населення в Запорізькій області. 

У листопаді 2023 року правоохоронці затримали харків'янина, суд відправив його під варту. У камері чоловік продовжив вести агітацію на підтримку РФ. 

За це Жовтневий районний суд Харкова 8 грудня 2023 року за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (колабораціоністська діяльність) засудив його до позбавлення права обіймати посади, пов'язані з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування, на строк 10 років.

Також чоловіка засудили за ч. 2 ст. 436-2 КК України за поширення матеріалів, у яких міститься виправдання агресії РФ проти України. Чоловік визнав свою провину частково і додав, що "робив це не навмисно". Дзержинський районний суд Харкова засудив його до трьох років позбавлення волі.