Інформація щодо підготовки росіян до наступу на Харків не відповідає дійсності та є частиною ворожої кампанії з пропаганди страху. Так у Центрі протидії дезінформації РНБО України прокоментували чутки про вторгнення РФ на Харків, яке нібито готується та відбудеться у найближчий час.

За словами керівника центру Андрія Коваленка, у РФ немає ресурсів для наступу на Харків. Їхні "байки про готовність до оточення міста" розраховані на внутрішню та зовнішню аудиторію.

Центр наголошує, що ворог наразі здатний лише на терор Харкова обстрілами, але використовує це для залякування новим наступом. 

"Розмови про 350 тисяч військових, яких вони хочуть набрати для цієї задачі, погрози Соловйова - поки лише розмови. Це ІПсО. Зараз ворог здатен лише обстрілювати і тероризувати місто, і під цей терор він адаптує наративи про наступ, який неможливий. Але ворог завжди лякає наступами, користуючись обстрілами", - зазначив Коваленко.

У Центрі дезінформації запевнили, що Сили оборони давно готові до всіх можливих загроз.

Протягом березня РФ ширить ІПСО про наступ на Харків та намагається залякати жителів області різними фейками. Нещодавно у проросійських джерелах ширилася інформація, що РФ нібито буде атакувати Слобожанщину та Чернігівщину для створення "санітарної або буферної зони" та убезпечення таким чином Бєлгородської області від обстрілів. Крім того, росіяни намагалися запевнити людей, що "київський режим готує теракт у Куп'янську", а п'яні офіцери 14-ї окремої механізованої бригади ледь не спалили живцем військовослужбовця з Харкова.