Житель Харківської області проведе 3 роки у в'язниці за ухилення від призову та використання підроблених документів студента, пише "Судовий репортер".

Чоловік, який має військове звання молодшого лейтенанта запасу, влітку 2022 року був визнаний придатним до військової служби. Проте, не бажаючи мобілізуватися, він вирішив виїхати за кордон.

Через Facebook обвинувачений знайшов оголошення про допомогу у виїзді та замовив підроблений пакет документів про навчання у Варшавському Collegium Civitas за спеціальністю "Міжнародні відносини". За підроблені документи чоловік, житель Богодухівського району, заплатив 450 доларів.

Отримавши поштою підроблені папери, чоловік замовив їх офіційний переклад та посідчив їх у приватного нотаріуса у Києві. 22 вересня 2022 року він подав ці документи до військкомату в Богодухові, щоб отримати довідку про відстрочку від призову у зв'язку з навчанням.

На судовому засіданні обвинувачений не заперечував провину і щиро розкаявся. Він пояснив, що планував виїхати за кордон, оскільки не бажав служити в ЗСУ.

Суд визнав його винним та призначив покарання у вигляді 3 років позбавлення волі.