У листопаді 2024 року 15-річний хлопець знайшов "легкий заробіток" через зашифрований Telegram-канал. Він отримав детальні інструкції з виготовлення саморобного вибухового пристрою та організації теракту в Харкові.

Неповнолітній придбав хімічні реагенти, гвинти, металеві кульки, електронні компоненти, які пізніше використовував як вражаючі елементи вибухівки. Для конспірації орендував квартиру в центрі Харкова, де облаштував "лабораторію" з виготовлення вибухового пристрою. Також, за вказівкою замовників, хлопець купив мобільний телефон і мінікамеру для відеоспостереження за місцем запланованого злочину.

9 грудня 2024 року обвинувачений встановив вибуховий пристрій біля дільничного пункту поліції в одному з районів Харкова. У процесі дистанційного контролю замовники змінили план і наказали перенести вибухівку в іншу будівлю правоохоронного органу - відділ поліції в Холодногірському районі міста. Навпроти входу він поклав мобільний телефон з увімкненим застосунком для безперервної відеотрансляції, щоб замовники ввели в дію СВУ.

Близько 16:28 прогримів потужний вибух. Було пошкоджено будівлю поліції, вибуховою хвилею зачеплено обласний перинатальний центр і припарковані поруч автомобілі. На щастя, постраждалих не було.

Неповнолітній перебуває під вартою. Керівництвом Харківської обласної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно неповнолітнього за фактом вчинення терористичного акту, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 258 КК України).

Під час обшуку за місцем проживання фігуранта правоохоронці вилучили 254 бойові набої. Таким чином, у його діях вбачаються ознаки складів злочинів, передбачених ч. 1 ст. 263 та ч. 2 ст. 263-1 КК України (носіння, зберігання, придбання бойових припасів без передбаченого законом дозволу; незаконне виготовлення вибухових пристроїв за попередньою змовою групою осіб).

Враховуючи вік фігуранта, він не підлягає кримінальній відповідальності за цими статтями. У зв'язку з цим прокурори звернулися до суду з клопотанням про застосування до нього примусових заходів виховного характеру.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Фото - прокуратура