У Гусарівці Ізюмського району, яка була сильно зруйнована російськими обстрілами, запрацювала сироварня. Ще там роблять морозиво, яке незабаром продаватимуть у Центральному парку Харкова, пише "Слобідський край".

Гусарівка була в окупації в перші тижні вторгнення (у лютому-березні 2022 року). Наприкінці березня ЗСУ звільнили село. Газ тут з'явився тільки минулої осені, у жовтні, а світло дали 31 грудня - його не було вісім місяців. Півроку село перебувало в зоні проведення активних бойових дій, тут було розбито до двох третин будинків.

Як розповів директор СТОВ "Гусарівське" Юрій Вовченко, на його виробництві до вторгнення надої були до 12 тисяч літрів щодня, але через знищення поголів'я корів тепер цифри - лише 500 літрів на день. Крім того, зруйновано виробничі приміщення, пошкоджено сільгосптехніку.

Сироварня, за словами Вовченка - одне з впроваджень на шляху до відновлення, новий досвід для гусарівців. Поки що в селі виробляють три види сирів - "Адигейський", бринзу і просто відтоплений сир. Крім того, у Гусарівці почали робити морозиво.

Продукцію розкуповують місцеві, жителі навколишніх сіл, а також харків'яни. Незабаром морозиво з Гусарівки зможуть оцінити і жителі Харкова - торгова точка з його продажу з'явиться в Центральному парку.

Потужності дають змогу виготовляти, окрім сиру та морозива, і сметану, але на це не вистачає молока. За словами очільника підприємства, мета - щороку збільшувати дійне стадо на сто голів, щоб довести його до тисячі. Окрім збільшення обсягів виробництва, це дасть і нові робочі місця.