Документаліст та відеограф з Харкова Мстислав Чернов став лауреатом Пулітцерівської премії.

Премії 2023 року в номінації "За служіння суспільству" разом із Мстиславом Черновим були удостоєні фотограф Євген Малолєтка, продюсер Василіса Степаненко та кореспондент Лорі Хіннант, які працюють в агентстві Associated Press.

Чернов, Малолєтка та Степаненко були трьома представниками західних ЗМІ, які залишились у Маріуполі під час бойових дій. Вони опублікували репортаж із маріупольського пологового будинку, який потрапив під російський обстріл.

Оборона Маріуполя тривала близько трьох місяців з 24 лютого до 20 травня 2022 року. Місто було окуповане військами РФ.

Мстислав Чернов створив документальний фільм "20 днів у Маріуполі", присвячений бям за місто; світова прем'єра відбулася у січні цього року. Стрічка розповідає про те, як Маріуполь переживав перші тижні повномасштабного вторгнення – обстріли, загибель мирного населення. За оцінкою автора, його картина - "це емоційно важкий, але важливий історичний документ, подія для українського документального кіно та один із перших повнометражних документальних фільмів про повномасштабне вторгнення Росії в Україну".

Фільм показали в американському місті Парк-Сіті на головному у світі майданчику незалежного кіно – фестивалі Sundance. На цьому фестивалі картина здобула приз глядацьких симпатій.

2023 року Мстислав Чернов також отримав міжнародну медіапремію Royal Television Society 2023.

Пулітцерівська премія - одна з найпрестижніших нагород США в галузі літератури, журналістики, музики та театру. Засновником премії є газетний магнат угорсько-єврейського походження Джозеф Пулітцер (1847–1911). Після його смерті на залишені газетчиком два мільйони доларів було створено фонд. Вперше премію вручили 1917 року. З 2017 року її розмір становить 15 тис. доларів. Наразі премію присуджують у 23 номінаціях.