Загрози наступу на Харків зараз немає. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю телеканалу "Ми - Україна".

Глава держави повідомив, що місто залишається бажаною ціллю для росіян, як увесь схід і південь України. Але сьогодні Харківська область добре захищена.

"Харків сьогодні захищений. Не з точки зору неба. Що стосується оборонних рубежів, що стосується нашого війська, сьогодні Харків не знаходиться в небезпеці. Те, що це бажана ціль, росіяни цього не приховують. Увесь схід і не лише схід, і південь нашої держави, і такі міста як Харків, Краматорськ — це їх бажана ціль, це зрозуміло. Але сьогодні ми захищаємо абсолютно впевнено Харківщину", - сказав президент.

Також Зеленський зазначив, що росіяни проводять потужну професійну дезінформаційну політику, поширюючи інформацію про підготовку наступів, що готуються, на різних напрямках.

Наразі бойові дії в Харківській області тривають на Куп'янському напрямку, приблизно за 120-ти кілометрів від Харкова. Російські війська намагаються атакувати на цій ділянці фронту з літа минулого року, але просування у них за багато місяців немає. У Бєлгородській області на Харківському напрямку скупчення російських військ не спостерігається. Про це заявляли військові та харківська цивільна влада. 

Російські джерела неодноразово поширювали інформацію про нібито прийдешній наступ військ РФ на Харків. Також з'являлися повідомлення про те, що українська ДСНС закликає громадян евакуюватися з Харкова, а на виїзді з міста скупчуються великі черги з автомобілів. У Центрі протидії дезінформації заявляли, що така інформація є фейковою.