В Україні стартував сезон малини Як пише agronews.ua, зараз її мало у продажу, також експерти впевнені, що низьких цін на малину не буде.

Висока ціна пояснюється кількома чинниками. По-перше, коливання курсу валют, по-друге – проблеми з логістикою. А ще потрібно додати подорожчання засобів захисту рослин. Але й це не головне, адже суттєва проблема в тому, що через бойові дії люди масово виїхали за кордон, тож нікому збирати цьогорічну ягоду.

У харківських супермаркетах та на ринках також продають малину. Вартість ягоди в одному із мережевих супермаркетів – 97.99 грн/кг, а на ринку – 95 грн/кг.

Сезон малини тільки починається і продовжиться до пізньої осені. Можливо, ціни згодом і знизяться. Але головний фактор, військові дії, все ж таки впливатиме і на ціни, і на купівельну спроможність.

Довідка. Малина – одна з небагатьох солодких ягід, дозволена людям з діабетом, оскільки її глікемічний індекс невисокий – 25.

У 100 г малини міститься 52 кілокалорії. Але вживати її під час дієти варто обережно, адже вона підвищує апетит.

Малину використовують цілий рік. Влітку – у свіжому вигляді, на зиму заморожують, варять варення та перетирають ягоди з цукром.