У Харкові та області станом на ранок 5 квітня без світла – 550 тисяч абонентів. За даними Міненерго,

  • у Харкові знеструмлені 330 тисяч абонентів;
  • у Харківській області - ще 220 тисяч.

У Міненерго зазначили, що на одному з об’єктів теплової генерації з технологічних причин аварійно відключено одну одиницю генеруючого обладнання.
Зранку харків’яни масово повідомляли про вимкнення світла. У багатьох районах також немає води. Півтори години не працювало метро.

У свою чергу в "Укренерго" заявили, що з 05:40 у Харківській області діють графіки погодинних відключень. Водночас з 07:00 у Харкові та області почали застосувати аварійні відключення. Причина – технологічна аварія в мережах обленерго. Тривають аварійно-відновлювальні роботи.

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що після масованої атаки «Шахедами» в ніч на 4 квітня ситуація з енергопостачанням міста погіршилася. У ту ніч знову були завдані удари по Зміївській ТЕС. Тепер Харків має від 200 до 300 мегаватів дефіциту електроенергії. Учора в деяких будинках світло було лише 6 годин на добу.

Синєгубов наголосив, що зараз графіки відключень переглядаються.

Енергетики намагаються підключати критичну інфраструктуру. Водоканал і каналізаційні підприємства заживлені повністю, лікарні мають змогу працювати автономно. Промисловість отримує електроенергію погодинно.

Річ у тому, що наші внутрішні електромережі занадто перенавантажені, й проблематика з енергогенеруючими підприємствами всередині області“, – пояснив начальник ХОВА.

Міненерго у той же час повідомляє, що дефіциту електроенергії в цілому по Україні не передбачається. Енергосистема працює стабільно та збалансовано.

Учора на кілька годин вимикали  світло у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Кіровоградській, Полтавській та Сумській областях. Такі відключення можливі і сьгодні.