Надання Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого (Харків) статусу університету дозволить відкрити багато нових спеціальностей і спеціалізацій. Про це повідомили "SQ" у прес-службі академії. Зокрема, може йтися про відкриття таких спеціальностей, як "юридична журналістика", "судова експертиза", "державна служба", і збільшення спеціалізацій у межах загального професійного спрямування "право": "митне право", "податкове право", "комерційне право", "міжнародне право", "європейське право".

Як повідомили в прес-службі, в академії також планують реорганізувати факультет підготовки кадрів для МВС (слідчо-криміналістичний) у Інститут підготовки слідчих кадрів для МВС України.

Довідка "SQ". Кабінет міністрів України своїм розпорядженням реорганізував Національну юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого в Національний університет "Юридична академія України ім. Ярослава Мудрого".

За даними на кінець 2010 р., в академії навчається 23 тис. студентів усіх форм навчання. У структурі академії функціонують 3 інститути (підготовки кадрів для органів прокуратури України, підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки, підвищення кваліфікації юридичних кадрів), 8 денних факультетів (господарсько-правової, підготовки кадрів для МВС (слідчо-криміналістичний), підготовки кадрів для органів юстиції , військової юстиції, підготовки юристів для Міністерства закордонних справ, підготовки професійних суддів, підготовки кадрів для Державного департаменту з питань виконання покарань, підготовки кадрів для системи Пенсійного фонду), 2 факультети заочної форми навчання (підготовки фахівців за держзамовленням і на госпрозрахунковій основі), вечірній факультет, 2 окремі підрозділи (Кримський юридичний інститут і Полтавський інститут), Науково-дослідний інститут правознавства.