Голова правління "Дельта Банку" Олена Попова (очолює його з 2008 р.) визнана кращим фінансовим керівником в українській банківській системі. Рейтингування зробив журнал "Гроші". Укладачі рейтингу відзначили, що Попова за чотири роки керівництва вивела банк з 36-ї на 8-у позицію за класифікацією НБУ. Друге місце зайняв голова правління "ПриватБанку" Олександр Дубілет (керує фінустановою з 1997 р.), третє - керівник Дочірнього банку Ощадбанку Росії Ігор Юшко (з 2008 р.). Для оцінки результативності роботи голів правління банків використовувалися три групи показників: зростання активів (відображає розширення або згортання бізнесу), зростання депозитної бази фізосіб (відображає довіру населення до банку), прибутковість/збитковість фінустанови. Показники з приросту активів і депозитів брали за два відрізки часу - з початку кризи (II квартал 2008 р.) до кінця 2010-го і з початку 2011 р. до III кварталу 2012-го. Прибутковість банку оцінювалася не тільки за звичайним показником прибуток/збиток, але і обчислювався фінрезультат, скоригований на відрахування резервів. Також на загальний результат великий вплив мав термін роботи управлінця на обійманій посаді. (http://podrobnosti.ua)

Новостворений банк "Фінансовий партнер" має намір до кінця 2013 р. збільшити кредитний портфель не менш ніж у 8,3 рази, мінімум до 500 млн. грн. Як повідомив голова правління Ростислав Павліченко, в перший рік діяльності банк має намір вкласти близько 30 млн. доларів у купівлю державних цінних паперів. Він також повідомив, що кредитно-фінансова установа буде розвиватися як універсальний банк. За словами банкіра, власники банків не виключають можливості купівоі банку, у тому числі з іноземним капіталом. "Заразслушний час купувати банки, питання у вартості", - додав Павліченко. (http://www.banki.ua)

Довідка "SQ". Нацбанк України 19 жовтня цього року зареєстрував банк "Фінансовий партнер" (Київ). Статутний капітал фінустанови - 125 млн. грн. Павліченко, який раніше обіймав посаду голови правління "Єврогазбанку", володіє 60% акцій банку "Фінансовий партнер", його брат Олег Павліченко - 40%.

Сумарний обсяг кредитного портфеля юридичних осіб-клієнтів "Мегабанку" зріс цього року на 463 млн. грн., або на 20%. Крім того, за 10 місяців у банку на 251 млн. грн., або на 17%, збільшився обсяг депозитного портфеля фізичних і юридичних осіб. Обсяг фінансування, наданого банку міжнародними фінансовими організаціями, зріс цього року на суму, еквівалентну 110 млн.грн., або на 15%. (http://www.megabank.net)

Довідка "SQ". ПАТ "Мегабанк" діє на ринку банківських послуг з 1990 р. До складу акціонерів "Мегабанку" входять Європейський банк реконструкції та розвитку (EBRD), Кредитна установа для відбудови (KfW) і Міжнародна фінансова корпорація (IFC). На 1 листопада 2012 р. регіональна мережа банку нараховує 189 підрозділів у 24 регіонах України. Банк емітував 352 тис. пластикових карт, має розвинену інфраструктуру, яка складається зі 101 банкомату і 144 терміналів. Активи банку складають 4 млрд. 511 млн. грн., кредитно-інвестиційний портфель - 3 млрд. 738 млн. грн., капітал банку - 746 млн. грн., прибуток цього року - 7 млн. грн.

Міжнародна корпорація "MasterCard", що займається розробкою платіжних систем, презентувала на спеціальному показі в Сінгапурі інтерактивну кредитну карту з вбудованою клавіатурою і дисплеєм. Як повідомляє ВВС, новий пристрій обладнаний сенсорними клавішами і дає власнику можливість самостійно створити одноразовий пароль. За словами розробників, інтерактивна карта зробить революцію в банківській справі, оскільки відпадає необхідність у використанні складних систем безпеки. Інтерактивна карта "MasterCard" надійде до споживачів з початку наступного року, але у неї вже є конкурент - нова технологія смартфона, впровадження якої незабаром може повністю зняти потребу в платіжних картах. (http://elvisti.com)