Начальник Куп’янської міської військової адміністрації Андрій Беседін в ефірі телеканалу Еспресо розповів про ситуацію в прифронтовому місті.
За його словами, російські диверсійно-розвідувальні групи постійно намагаються прорватися до Куп’янська, однак Збройні сили України відбивають усі штурми.
Росіяни намагалися зайти до Куп'янська через газову трубу: коментарі Генштабу, влади та Deep State
Водночас внаслідок щільних обстрілів із різних видів озброєння — від артилерії та РСЗВ до FPV-дронів і керованих авіабомб — місто зазнало катастрофічних руйнувань.
«На сьогодні понад 95% Куп’янська зруйновано або пошкоджено. Найстрашніше, що фактично щодня травмуються та гинуть цивільні мешканці, яких у місті все ще залишається багато», — зазначив Беседін.
У Куп’янській громаді нині проживає близько 1800 людей, з них 760 залишаються на правому березі міста.
Посадовець підкреслив, що, попри постійні інформаційні вкиди з боку росіян, ситуація на фронті під Куп’янськом залишається стабільною — ворог не має просувань.
За словами Беседіна, у разі проникнення в місто окупанти часто маскуються під цивільних.
«Були випадки, коли вони намагалися діяти у цивільному одязі. Але такі групи були знищені, і так буде з кожним, хто спробує прорватися в Куп’янськ», — наголосив керівник МВА.
Він нагадав, що для РФ Куп’янськ має символічне значення, адже під час попередньої окупації там створили «обласну адміністрацію» та намагалися закріпити міф, що «Росія тут назавжди».