ВАТ "Турбоатом" (Харків) завершило модернізацію вертикально-фрезерного верстата в лопатковому цеху (№ 55). Про це повідомили "SQ" на заводі. Верстат введуть в експлуатацію до кінця лютого.
За даними прес-служби заводу, під час реконструкції на верстаті були встановлені нові двигуни, сучасна система числового програмного керування німецької компанії "Siеmens", проведено капітальний ремонт механічної частини із заміною вузлів, встановлено дві додаткові осі.
Після модернізації верстата з'явилася можливість виконувати кругову обробку профільної частини робочих лопаток парових турбін по всіх чотирьох координатах, що раніше не було передбачено. Крім того, підвисилися якість, точність і чистота оброблення деталей.
Як повідомив головний інженер "Турбоатома" Григорій Іщенко, за останні 5 років в цеху № 55 модернізували і закупили 15 одиниць обладнання. "У зв'язку із зростанням обсягів виробництва в 2013 р. в лопатковому цеху планується відремонтувати три верстати і придбати дві вимірювальні машини для контролю профілю лопаток парових турбін", - зазначив він.
Довідка "SQ". ВАТ "Турбоатом" - одне з найбільших у світі турбобудівних підприємств, яке здійснює повний цикл виробництва: проектування, виготовлення, постачання, налагодження, фірмове обслуговування турбінного устаткування для всіх типів електростанцій. За свою історію харківські турбобудівельники виготовили більше 300 парових турбін для ТЕС, ГРЕС, 110 турбін для АЕС, понад 400 гідравлічних турбін і 450 гідрозатворів. Продукція "Турбоатома" працює в 45 країнах світу на чотирьох континентах.