У Харківській області працюватиме машина для підготовки ґрунту до розмінування. Про це повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов

Сьогодні, 27 жовтня, машину передали фахівцям. Її випробовували понад рік. Вона отримала сертифікат відповідності, що дає змогу налагодити її виробництво.

Техніка проста у використанні та обслуговуванні. Вона помітно дешевша за закордонні аналоги, але не поступається в ефективності. Вона допомагає знешкоджувати протипіхотні та протитанкові міни. Машина оснащена автоматичним пультом управління та камерами відеоспостереження, що зменшує ризики для операторів.

Придбали дві такі машини, друга буде передана до кінця листопада. Вартість однієї - 5,6 млн грн.

Машини для розмінування інших модифікацій уже працюють у регіоні. 

Одну з машин зібрали фахівці комунального підприємства "Балаклійський житлокомунсервіс". Апарат призначений для роботи на вулицях міста, де неможливо використовувати спецтехніку саперів або ручні металошукачі через чагарники та високу траву. Машина здатна знешкоджувати протипіхотні фугасні міни ПФМ-1 "Пелюстка", яких у Балаклійській громаді після окупації залишилося дуже багато.

У тій же Балаклійській громаді створили ще одну машину для розмінування. Це гусеничний трактор із котком, який кріпиться ззаду. Машина може знищувати протитанкові та протипіхотні міни, розтяжки. 

Минулого року в Харківській області почали використовувати машину Armtrac-400, яка може "перемелювати" міни. Ця техніка витримує навіть підрив протитанкової міни типу ТМ-62 і може розміновувати до 2400 квадратних метрів на годину. Але вона значно дорожча - близько 18 млн грн.