На Харківщині фермер шукає міни за допомогою дрона з тепловізором, пише “Суспільне”.

Геннадій Гончаров – відомий фермер на Харківщині. До війни в селі Леб’яже на Чугуївщині  він створив лавандове поле, яке стало популярним місцем для екскурсій і фотосесій. 

Село Леб’яже півроку перебувало під обстрілами, на полях залишилися воронки від снарядів та боєприпаси. 

"Вся смуга до Куп’янської траси через касетні боєприпаси виглядала, немов поверхня Місяця", — говорить Гончаров.

У його господарстві - 500 гектарів, на яких вирощувалася пшеницю. Фермер придбав дрон із тепловізором, щоб виявляти міни на своїх полях. Керувати дроном фермер вчився за допомогою літератури й оглядів на YouTube.

За хорошої погоди та з дозволу військових Геннадій оглядає поля. Каже, що в тепловізор видно усі неприродні елементи. 

"Коли дивишся крізь нього, то земля світиться однією температурою , рослини - іншою. А те, що неживе - уламки ракет, снаряд або міна, - світиться зовсім інакше. Роблю фотографії, вздовж і поперек, передивляюся потім годинами - так і вдається знаходити", - розповідає фермер.

Пошук мін із дроном – безпечний. Був випадок, каже Геннадій, коли фермери намагалися самі розмінувати поля, і, на жаль, двоє загинули.

Після виявлення боєприпасів фермер викликає спеціалістів ДСНС.

Начальник частини Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування Ігор Овчарук каже, що сапери щодня отримують від місцевих жителів від 20 до 50 заявок.

За словами Овчарука, сапери просунулися від Леб’яжого у напрямку Печеніг та Великого Бурлука. Першочергово розміновують критичну інфраструктуру. У роботі залишаються майже 1500 заявок на гуманітарне розмінування. 

9de3158c9b63dedb 31ffd9f987d4b855 57681d09f8a610dc 385035ca7a1d5ec1 d6e3e3e40ffb765a