У Харкові безкоштовно вакцинуватимуть собак та кішок проти сказу. Щеплення робитимуть на дільницях КП "Житлокомсервіс" протягом березня-квітня. Про це повідомили у міськраді.

Вартість довідки про щеплення, яку видає ветеринарний лікар, - 11,05 грн. Щеплення діє від зараження протягом року.

Графік щеплень:

Сказ - це гостре вірусне інфекційне захворювання, смертельне для людини та теплокровних тварин. Збудником сказу є вірус, що уражає центральну нервову систему. Переносниками вірусу в природі є дикі хижі тварини (лисиці, єнотовидні собаки, шакали тощо), а також бродячі собаки і коти.

Вірус передається через укуси хворих тварин або потрапляння їхньої слини на пошкоджену шкіру чи слизові оболонки.
Після зараження інкубаційний період може тривати від 2 тижнів до року.

Симптоми включають нудоту, головний біль, підвищену збудливість, гідрофобію (страх води), параліч, коматозний стан.
Захворювання майже завжди летальне без своєчасного проведення курсу антирабічних щеплень.

Протягом 2023-2024 років ситуація із захворюваністю на сказ у Харківській області була досить серйозною. Випадки сказу фіксувалися в усіх районах області, що свідчить про широке поширення цієї хвороби на території регіону. Серед хворих тварин були як домашні кішки та собаки, так і дикі тварини - лисиці, куниці. Сказом інфікувалися також сільськогосподарські тварини - бики, кози.

У лютому зафіксовано летальний випадок у людини - чоловік із Чугуївського району захворів на сказ через укус кішки, не звернувся вчасно по медичну допомогу і помер у лікарні.