АТ «Укренергомашини» вимагає спростувати неправдиву та спотворену інформацію, опубліковану народним депутатом України Мар'яном Заблоцьким у Facebook. У публікації нардеп заявляє, що підприємство співпрацює з РФ.

"Укренергомашини" це заперечують і наголошують, що слова Заблоцького засновані виключно на домислах, і їх легко спростувати простим зіставленням інформації, наявної у публічному доступі.

Як повідмили у пресслужбі, АТ «Укренергомашини» (раніше АТ «Турбоатом») справді працювало з російським ТОВ «КомплектЕнерго», поставляючи обладнання для деяких російських енергетичних об'єктів. На багатьох російських електростанціях встановлене обладнання, виготовлене «Турбоатомом» ще до здобуття Україною незалежності, і ця співпраця була продовженням виробничих ланцюжків.

Ще одним фактом на захист своєї репутації в «Укренергомашинах» називають імпортозаміщення, тобто поступову заміну російського обладнання на українських електростанціях ще з 2010 року.

На підприємстві впевнені, що наслідком обмеження українського ринку для РФ стало затримання у 2017 році генерального директора АТ «Укренергомашини» Віктора Суботіна на території РФ та його арешт майже на добу з наступною депортацією через Польщу, а також забороною в'їзду до РФ. Тоді Суботін прямував із відрядження до Казахстану через РФ, же мала відбутися зустріч з міністром енергетики Болгарії. У тій поїздці з ним були також народний депутат України та керівник української енергетичної компанії.

Заборона в’їзду Суботіна до РФ була винесена відповідно до статті 27 федерального закону «Про порядок виїзду з РФ та в'їзду у РФ», у якій сказано: «це необхідно з метою забезпечення обороноздатності або безпеки держави». Тобто саме перебування гендиректора «Укренергомашин» на території РФ  було трактовано як загроза обороноздатності та безпеці держави. 

«Укренергомашини» наголошують, що припинення будь-яких відносин з резидентами країни – агресора стало принциповим після початку повномасштабного вторгнення РФ. Виконання укладених контрактів з російськими замовниками було одразу зупинено, а кредиторська заборгованість у загальній сумі 82,6 млн грн була списана в дохід АТ «Укренергомашини» на підставі рішення дирекції.

Стосовно ситуації з модернізацією енергоблоків Хмельницької АЕС в "Укренергомашинах" додали, що вже давали докладні роз'яснення з цього питання.
 «Укренергомашини» - виконавець, ДП «НАЕК «Енергоатом» - замовник, у підпорядкуванні якого перебуває Хмельницька АЕС (ХАЕС). Підприємство, щоб отримати це замовлення, кілька разів зверталося до Антимонопольного комітету, але попри визнані комітетом дискримінаційні умови, тендер, який  «Укренергомашини» виграли, було скасовано через «скорочення обсягу витрат на здійснення закупівлі товарів, робіт чи послуг». 

Підприємство підкреслює, що питання про те, хто «свідомо саботував» модернізацію Хмельницької АЕС, залишається відкритим, але звинувачувати у цьому АТ «Укренергомашини» щонайменше є упередженням.

«Усі зазначені вище факти можна легко знайти у відкритому доступі. Тому видається дивним, що народний депутат України, голова підкомітету з питань місцевих податків та зборів вирішив не ознайомлюватися з ними, як і те, що він безпосередньо не звернувся до АТ «Укренергомашини» із депутатським запитом. Відповіддю стала б вичерпна інформація з теми, що його цікавить, з копіями підтверджувальних документів», - зазначили на підприємстві.

Представити свої джерела та пред'явити підтверджувальні документи Мар'ян Заблоцький зможе в суді, куди АТ «Укренергомашини» звернеться за спростуванням інформації, опублікованої народним депутатом. При цьому «Укренергомашини» готовы визнати те, що сталося, прикрим непорозумінням і відмовитися від судового розгляду, якщо Мар'ян Заблоцький публічно спростує опубліковану ним інформацію.

АТ «Укренергомашини» запрошує народного депутата України Мар’яна Заблоцького відвідати підприємство, поспілкуватися з трудовим колективом, ознайомитись з роботою промислового гіганта.