РФ розганяє фейк про загибель під Харковом головнокомандувача Збройних Сил України Олександра Сирського та керівника Головного управління розвідки Кирила Буданова. Про це попереджає Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. Прокремлівські телеграм-канали поширюють інформацію, що Сирський і Буданов нібито загинули в результаті ракетного удару російських військ по Чугуєву кілька днів тому.

У Центрі зазначили, що фейки про начебто знищення вищого українського військового керівництва російська пропаганда регулярно поширює з 2022 року. Ця дезінформація є частиною ІПСО з нагнітання паніки навколо ситуації в Харкові.

Зокрема, раніше подібні недостовірні "новини" про Буданова вже розповсюджувалися у травні та серпні минулого року. Щоразу ці повідомлення спростовували самі ж росіяни, як і в цьому випадку: деякі російські ЗМІ вже встигли все списати на "помилку".

Влада неоднаразово попереджала, що РФ посилила спроби розповсюджувати дезінформацію на Харківщині. Майже щодня з'являються вкиди про "наступ на Харків", "термінову евакуацію з міста", "нову Бучу під Харковом", але військові спростовують цю інформацію, наголошуючи, що наразі армія ворога не має достатнього угрупування для наступу.