У різних районах Харкова встановлено контейнери для збору небезпечних відходів - лампочок і батарейок. Про це повідомили в міськраді. Контейнери встановлені в рамках проєкту "Нам не "до лампочки".

У ці контейнери можна викидати тільки три типи відходів:

  • ртутні термометри (цілі та у власній упаковці);
  • люмінесцентні лампи;
  • батарейки.

Харків'ян просять не викидати в контейнери банки, серветки, недопалки та інші відходи, для яких призначені звичайні урни.

Чому батарейки та лампочки слід збирати окремо

Батарейки та лампочки містять шкідливі для довкілля речовини, які можуть забруднювати ґрунт і воду. Їх не можна викидати разом зі звичайним сміттям. Наприклад, батарейки містять токсичні метали - такі, як ртуть, свинець і кадмій, а також інші шкідливі речовини, які можуть просочитися в ґрунт і забруднити воду.

Лампочки, особливо енергоощадні та люмінесцентні, містять ртуть або інші шкідливі речовини, які можуть бути небезпечними для здоров'я людей і тварин, якщо потраплять у навколишнє середовище.

Правильна утилізація батарейок і лампочок дає змогу уникнути забруднення довкілля та максимально ефективно використовувати ресурси, адже багато матеріалів, з яких їх виготовлено, можуть бути перероблені та повторно використані.