Бельгійська вівчарка на прізвисько Ірбіс протягом одного бойового чергування викрила водіїв, які везли до Харкова автомати та міни. Про це повідомили в 5-й Слобожанській бригаді Національної гвардії.

Бельгійській вівчарці Ірбісу 6 років і весь цей час він разом зі своїм старшим напарником служить у нашій бригаді. 

З Ірбісом працює лейтенант Дмитро Кириченко. Це одна з найкращих кінологічних пар 5-ї Слобожанської бригади.

За час війни завдяки Дмитру та Ірбісу на мирні території не потрапили сотні гранат і запалів до них, тисячі набоїв, кілька кілограмів тротилу, трофейні автомати та кілограми наркотичних засобів.

"Був випадок, коли на блокпосту Ірбіс знайшов набої, які були заховані в жіночій косметичці, яку було покладено в сумочку, яка, своєю чергою, була запакована у велику валізу", - розповів лейтенант Кириченко.

Але випадок, який стався днями, здивував навіть бувалих правоохоронців - протягом одного чергування на одному з блок-постів на в'їзді до Харкова Ірбіс двічі виявив в автомобілях зброю та боєприпаси.

Перший випадок стався рано вранці. Гвардійці зупинили Renault Master білого кольору, який на лафеті віз інший мікроавтобус на ремонт. У таких випадках перевіряють обидві автівки, але особливо ретельно - ту, яка йде із зони бойових дій на ремонт. У мікроавтобус запустили Ірбіса. Пес сів біля внутрішнього борту машини і підняв морду, вказуючи носом на певну панель обшивки. Гвардійці зрозуміли, що між корпусом мікроавтобуса й обшивкою є схованка. Знявши внутрішню обшивку, вони виявили два автомати АКС-74, 1530 штук патронів 5,45 і багнет-ніж. Перевізника було затримано.

Другий випадок стався ввечері того ж дня. Для перевірки було зупинено Mercedes Sprinter білого кольору, всередині якого бійці бригади знайшли мішок із гільзами. За справу взявся Ірбіс. У двох сумках він знайшов два корпуси мін МОН-50 і МОН-90.  

Раніше, у жовтні цього року, Ірбіс брав участь у церемонії нагородження "Чотирилапі захисники", яку організували представники Всеукраїнської громадської організації "Кінологічна спілка України".

У різний час Ірбіс був нагороджений медалями для службових собак "За віддану службу" всіх трьох ступенів.