Харків'янин - режисер фільму "20 днів у Маріуполі" Мстислав Чернов - отримав премію Гільдії режисерів США (DGA Awards) за "видатні режисерські досягнення в документальному кіно".

Вручення 76-ї нагороди Гільдії режисерів Америки відбулось у Лос-Анджелесі.

У своїй промові Мстислав Чернов подякував за визнання й пошкодував, що ним "не можна зупинити кулю чи захистити дитину від уламків". Він розказав глядачам про щоденні обстріли українських міст Росією та трагедію його рідного Харкова 9 лютого, наслідки якої забрали життя 7 людей.

"Сімох людей убили, серед яких троє – діти. Тому це сумний день. Я цілком усвідомлюю силу кіно, стоячи тут і дивлячись на вас. Тому що коли ці діти, ці люди намагаються втекти від обстрілів в укриття, щоб упоратися зі страхом, вони дивляться фільми. Кіно допомагає всім нам упоратися із цим іноді нестерпним світом, несправедливим світом, і дає нам надію зупинити все погане та іти назустріч кращому майбутньому", - сказав Чернов.

Фільм Чернова розкриває картину подій у Маріуполі Донецької області під час перших днів повномасштабного вторгнення РФ в Україну. У січні 2024 року стало відомо, що документальна стрічка висунута на на "Оскар" у номінації "Найкращий повнометражний документальний фільм".

Нагороди та досягнення фільму та його авторів на сьогодні:

  • фільм отримав приз глядацьких симпатій на фестивалі незалежного кіно Sundance;
  • Чернов отримав міжнародну медіапремію Royal Television Society 2023;
  • режисер Мстислав Чернов, оператор Євген Малолітка, продюсер Василіса Степаненко та кореспондентка Лорі Гіннант стали лауреатами Пулітцерівської премії 2023 року в номінації "За служіння суспільству";
  • фільм потрапив до двох номінацій британської премії BAFTA Film Awards — "Документальний фільм" та "Стрічка іноземною мовою";
  • кіно стало найкасовішим документальним фільмом в Україні минулого року, зібравши 500 тисяч грн тільки за перший вікенд прокату.
  • у листопаді 2023 року фільм виклали у відкритий доступ американського YouTube. Станом на 17 січня його переглянули 1,3 млн разів.