Більшість магазинів у харківському ТРЦ "Нікольський" зараз продають більше, ніж до війни, а вільних торгових майданчиків  у розважальному комплексі немає. Про це пише UCSC.

Зараз кількість відвудувачів ТРЦ складає 85% порівняно із довоєнним часом, а товарообіг досяг 90%. При цьому у 75% орендарів продаж товарів у 2023 році перевищує довоєнний, повідомив операційний директор компанії Budhouse Group - девелопер ТРЦ "Нікольський" Максим Гаврюшин.

"Нікольський" розташований у центрі Харкова на вул. Пушкінській, 2. Він відкрився у травні 2021 року. Загальна площа ТРЦ - 106 тис. кв. м, торговельна - 53 тис. кв. м. Паркінг розрахований на 700 машиномісць. До вторгнення РФ у ТРЦ працювало понад 150 магазинів.

9 березня 2022 року російська ракета влучила у ТРЦ, сильно пошкодивши будівлю комплексу: постраждав купол, фасад, майже половина кліматичного та вентиляційного обладнання, скляні конструкції на фасаді та мультимедійні фасадні екрани. Усередині були знищені скляні огородження атріуму, багато вітрин, оздоблення 2-4 поверху, мультимедійні екрани, елементи декору. 

ТРЦ частково відкрився вже у травні 2022 року - тоді почав працювати безпечний мінус перший поверх. Восени того ж року запрацювали всі поверхи, включно з кінотеатром. У жовтні 2023 року була повністю замінена плівка світлопрозорого куполу, найбільшого куполу в Україні. Частина приміщень площею більше 1000 кв. м на 3 та 4 поверхах (безпосередньо місце ураження) була ізольована від відвідувачів та залишалась закритою. Роботи по відновленню тут тривали до грудня 2023 року.

На сьогодні у ТРЦ повністю відремонтували усі пошкодження. За словами Гаврюшина, загальний бюджет відновлення комплексу склав близько 18 млн доларів. При цьому непрямі збитки за 2022 рік складають близько 150 млн. доларів.