На території Зачепилівської громади Харківської області дозволили полювання - відстріл червоної лисиці. Про це повідомляє «Життя Зачепилівщини». Єгері відстрілюватимуть червоних лисиць в мисливських угіддях. Отже, у вихідні дні протягом зими мешканці Зачепилівської громади можуть чути постріли.

Відстріл проводитимуть на відстані не ближче 200 метрів від населених пунктів у мисливських угіддях, закріплених за ТОВ «Зачепилівське РМР СВП».

Нагадаємо, що лисиці є переносниками сказу: восени у Чугуївському районі Харківської області місцеву жительку покусала хвора лисиця.

Сказ - інфекційне захворювання, яке вражає центральну нервову систему і пошкоджує нейрони головного та спинного мозку. Збудником сказу є вірус, який передається не лише при покусі, а й при ослиненні. Це значить, що якщо людини навіть просто торкнулася хвора тварина, і на шкіру потрапило трішки слини, то крізь найменші садна та ранки  вірус проникає в кров.

Для людини ліків від сказу немає, врятувати може тільки своєчасна вакцинація. Вона ефективна не пізніше двох тижнів від моменту укусу або контакту зі слиною тварини. Зазвичай графік вакцинації складається з п'яти щеплень.

За словами лікаря-імунолога, завідувача лабораторії імунореабілітології Інституту мікробіології та імунології НАМНУ Андрія Волянського, для запобігання захворюванню можна також зробити превентивну профілактичну вакцинацію – три щеплення.

Щоб не заразитися сказом, фахівці просять дотримуватися таких рекомендацій:

  • прищеплюйте домашніх тварин;
  • уникайте контакту з дикими або безпритульними тваринами, не підходьте до них, не намагайтеся погладити;
  • якщо вас вкусила підозріла тварина, промийте місце укусу мильною водою;
  • якнайшвидше зверніться до найближчого медзакладу по допомогу.