Харківський архів створив виставку документів Української Народної Республіки - УНР.

На виставці представлені документи Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України (ЦДАВО України) та Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву. Документи розповідають про становлення та історію розвитку УНР та Української держави часів гетьманства Павла Скоропадського.

Серед документів, представлених на виставці:

►фото членів Генерального секретаріату Української Центральної Ради;

►текст урочистої присяги громадянина Української Народної Республіки;

►грошові знаки Української Народної Республіки та Української Держави 1918 року;

►фото мітингу на Софійській площі в Києві з нагоди проголошення Акту возз'єднання Західно-Української Народної Республіки та Української Народної Республіки 22 січня 1919 року;

►фото Головнокомандувача армії Української Народної Республіки Симона Петлюри, який приймає рапорт почесної сотні Загальної юнацької школи.

►Звернення Організаційного комітету по скликанню Всеукраїнського православного собору духовенства і мирян до українського народу про відродження української церкви;

►бланк Свідоцтва громадянина Української Народної Республіки;

►постанова Ради Міністрів Української Держави про урочисту клятву урядовців і суддів та присягу військових на вірність Українській Державі, затверджена гетьманом Павлом Скоропадським;

►поштова марка Української Народної Республіки 1918 року.

Українська Народна Республіка була створена Центральною радою 20 листопада 1917 року, після повалення Тимчасового уряду Росії. 22 січня 1918 року IV Універсалом Центральної ради було проголошено державну самостійність Української Народної Республіки.

У квітні 1918 року УНР була ліквідована і до влади прийшов колишній генерал російської царської армії гетьман Павло Скоропадський, який проголосив створення Української Держави.

У грудні 1918 року війська Директорії УНР під командуванням Симона Петлюри повалили гетьмана Скоропадського. УНР було відновлено. У 1920 році сили УНР зазнали поразки у війні проти радянської влади.

До 1992 року існував уряд УНР у вигнанні, який саморозпустився через рік після проголошення незалежності України.