Масштабне розмінування в Харківській області призупинили через погіршення погодних умов. Про це повідомив очільник ХОВА Олег Синєгубов.

Тепер сапери шукатимуть вибухівку за заявками громадян.

«Коли є сніжний покрив, то заборонено проводити масштабне розмінування. Саме тому саперні підрозділи у зимовий період переходять на роботу за індивідуальними заявками. Зараз, як ніколи, в нагоді буде техніка, яку придбали за кошти обласного бюджету. Зокрема це 2 автомобілі для розмінування, які дозволяють працювати за будь-яких умов», – пояснив голова ХОВА. 

Сьогодні пріоритетним напрямком роботи саперів у Харківській області є лінії електропередач на деокупованих територіях. Їх розміновують, щоб якнайшвидше заживити населені пункти електроенергією.

Харківська область - одна з найбільш замінованих у країні. Потенційно замінованою вважається вся звільнена територія області (30% площі регіону), а також територія, де вели активні бойові дії. Це близько 500 тис. гектарів. За оцінками фахівців, для повного розмінування області може знадобитися щонайменше 10 років.

Від початку деокупації в Харківській області від вибухів на мінах і снарядах на 15 листопада 2023 року загинуло 49 осіб, 193 дістали травми і поранення

За даними ДСНС, з початку бойових дій на території Харківської області піротехніки обстежили близько 4194 га території, 289,1 км автомобільних доріг, 2948 км ЛЕП, 159,5 км залізничних колій та 221,1 км газопроводів. Виявлено та знешкоджено 85 тис. 518 ВНП.

За минулу добу піротехніки ДСНС обстежили більше 4,9 га території, вилучили та знешкодили 51 одиницю вибухонебезпечних предметів.

У випадку, якщо ви знайшли міну або боєприпас:

  • поруч із вибухонебезпечним предметом заборонено користуватися мобільним телефоном;
  • зупиніться та голосно повідомте про небезпеку тих, хто є поруч;
  • уважно перевірте, чи немає поруч дротів, мотузок, розтяжок, інших підозрілих предметів;
  • постарайтеся спокійно відійти на безпечну відстань, бажано це зробити тим маршрутом, яким ви йшли раніше;
  • місце виявлення підозрілого предмета обов’язково необхідно запам’ятати, за можливості огородити від випадкових прохожих;
  • інформацію про знайдений предмет необхідно відразу передати за номерами «101», «102» або «112». Для дзвінка варто спочатку максимально відійти від місця небезпеки;
  • ні в якому разі не можна брати в руки підозрілі предмети, намагатися самостійно їх розбирати або переміщати. 

Нагадаємо, що нещодавно мінне поле знайшли в районі села Гракове Чугуївського району Харківської області. Сапери знешкодили 16 мін, які залишили після себе росіяни.