Освітлення на кухні має значення не тільки як елемент дизайну, а й з функціональної точки зору. Адже від нього залежить те, наскільки зручним буде використання робочої поверхні у процесі приготування. Світлодіодна стрічка є сучасним і енергоефективним рішенням для створення освітлення на кухні. Вона не тільки забезпечує яскраве та рівномірне світло, але й додає естетичну привабливість інтер'єру. Ось кілька порад про те, як створити стильне та функціональне підсвічування за допомогою світлодіодної стрічки.

1. Сплануйте розташування підсвічування.

Перш ніж приступити до встановлення стрічки, необхідно вирішити, де вона буде розташовуватися. Для цього визначте області на кухні, які потребують додаткового світла. Зазвичай цей простір під навісними шафами, наприклад, стільниця та мийка. Після цього слід виміряти довжину ділянок, на яких буде монтуватися підсвічування.

2. Вибір світлодіодної стрічки.

Існує величезна різноманітність led стрічок з різною яскравістю, кількістю світлодіодів та колірною температурою. Якщо ви хочете створити затишну «лампову» атмосферу, вибирайте тепле, трохи жовте світло (близько 2700-2900K). Якщо інтер'єр вашої кухні виконаний в білих тонах, то вам більше підійде нейтральний або холодний відтінок (5000-7000К). Найбільш оптимальною колірною температурою, що застосовується для більшості проектів, стане щось середнє між теплим і холодним світлом, а саме натуральне біле світло (3800-4300К). За яскравістю світлодіодного підсвічування варто вибирати досить яскравий варіант, потужністю не менше 10-15 Ватт та світловим потоком від 1000 люмен на метр. Якщо встановити менш яскраву діодну стрічку, світла може бути недостатньо.

3. Підготовка поверхні та охолодження.

Яскраве світлодіодне підсвічування повинне монтуватися на спеціальний світлодіодний профіль з прозорим або матовим розсіювачем, він буде служити охолоджуючим радіатором, а також захистить стрічку від попадання бруду та вологи.

Профіль закріплюється на шафах за допомогою шурупів, монтажного клею або спеціальних скоб, що продаються в комплекті з профілем.
Поверхня під установку підсвічування має бути рівною та чистою.

4. Вибір блоку живлення.

Для живлення світлодіодної лінії необхідний спеціальний трансформатор з певною напругою (залежить від типу обраної стрічки). Блоки живлення зазвичай мають два види виконання: герметичні та відкриті. Герметичні блоки компактніші і кращі для установки на шафі, де на нього може потрапляти волога і пил. Негерметичні джерела живлення менш дорогі, але громіздкіші та підійдуть для монтажу всередині шафи.

5. Підключення.

Для правильного підключення світлодіодного освітлення необхідно обов'язково ознайомитись з інструкцією до всіх її компонентів. Найкраще довірити це кваліфікованим фахівцям. З'єднання проводів переважно здійснювати за допомогою паяння, допускається використання спеціальних з'єднувальних конекторів, що прискорюють процес підключення.

Якщо вам потрібна професійна допомога або консультації фахівців зі світлодіодного підсвічування, звертайтесь до інтернет-магазину УмСвіт.