15 березня 2024 року пішов з життя доктор філософських наук, заступник декана філософського факультету, професор кафедри теоретичної і практичної філософії імені професора Й. Б. Шада ХНУ ім. Каразіна Володимир Прокопенко. Про це повідомили у пресслужбі університету.

Володимир Прокопенко навчався на філософському факультеті, у 1990 році захистив кандидатську дисертацію на тему: "Критика як форма діалектичного заперечення", у 2012 році захистив докторську дисертацію "Пайдея Платона".

У 1994–2004 роках працював на кафедрі філософії і політології Харківського національного університету внутрішніх справ. З 2004 року працював на кафедрі теоретичної і практичної філософії імені професора Й. Б. Шада філософського факультету Каразінського університету. Він був одним із засновників першої в Україні та третьої у світі філософської кафедри ЮНЕСКО "Кафедра філософії людського  спілкування".

Професор був знаним фахівцем з історії філософії, зокрема, філософії Платона, платонізму й аристотелізму, філософії мови. Володимир Прокопенко є автором понад 100 наукових праць.

Співробітники університету висловлюють співчуття родині, друзям та колегам.