Помер харківський учений-юрист, викладач Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, професор, доктор юридичних наук Олександр Сердюк. Йому було 65 років. Про це повідомили у виші.

Олександр Сердюк народився 1958 року в Полтаві. 

У 1981 році закінчив Харківський державний університет (зараз - Харківський національний університет імені Каразіна).

У 1987 році захистив кандидатську дисертацію та здобув науковий ступінь кандидата філософських наук (спеціальність "прикладна соціологія"). У 1994 році закінчив Харківський юридичний інститут. У 2010-му - захистив докторську дисертацію.

З 1987 року обіймав посади асистента, викладача, доцента, професора кафедри соціології та політології Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. 

З жовтня 2000 року працював в Інституті вивчення проблем злочинності Національної академії правових наук України.

Бібліографія Олександра Сердюка налічує понад 100 наукових і навчально-методичних публікацій, зокрема монографій, підручників і навчальних посібників. 

Олександр Сердюк брав активну участь у законотворчій діяльності. Він входив до складу робочих груп з підготовки законопроєктів щодо боротьби з корупцією (у 2003-2005 роках), підготував експертні висновки щодо низки законопроєктів.

Олександр Сердюк - лауреат премії імені Ярослава Мудрого у 2012, 2015 роках, нагороджений відзнакою Генерального секретаря Ради Європи.

"Колектив Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, науковці-правознавці глибоко сумують з приводу смерті Олександра Васильовича Сердюка. Висловлюємо глибокі співчуття рідним, близьким. Світла пам'ять про нього завжди житиме в серцях колег, учнів, друзів", - ідеться в повідомленні вишу.