Харків'янка повернулася з-за кордону, щоб вступити у ЗСУ. Марія - військовослужбовиця Ізюмського окремого батальйону територіальної оборони 113 окремої бригади Сил територіальної оборони. До повномасштабного вторгнення РФ вона працювала юрисконсультом, розповіли в Регіональному управлінні Сил територіальної оборони "Схід".

На початку війни жінка займалася волонтерством, а згодом на 4 місяці виїхала за кордон. Проте повернулася в Україну, вирішивши приєднатися до лав ЗСУ.

"Біль, розпач, розгубленість, страх за маленького сина. Але не змогла бути на відстані й повернулась, бо бачила, як йдуть воювати однокласники, одногрупники, близькі і знайомі", - розповідає Марія з позивним "Просто Марія".

Жінка визнає, що військове життя суттєво відрізняється від цивільного своєю напруженістю та відповідальністю. Але вона задоволена своїм вибором.

"Обов'язково буду розповідати своїм дітям і онукам, якою ціною ми виборювали захист України. Ми боремося заради наших дітей, які повинні зростати в незалежній квітучій європейській країні", - наголошує Марія.

За її словами, найбільшою відмінністю військового життя від цивільного для неї як для жінки є форма. Але Марія вважає, що форма вирівнює жінок серед військовослужбовців.