З початку повномасштабного вторгнення харківські виші опинилися під ударами: від обстрілів постраждали 23 із 24 держаних закладів. Один із найбільших університетів Харкова – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" (ХПІ) - пережив понад 50 прильотів. За попередніми оцінками ректора Євгена Сокола,…
Сирени повітряної тривоги звучать в Україні вже четвертий рік. У Харкові, де війна – це 20 км до лінії фронту та майже щоденні обстріли, тривоги стали просто фоновим шумом, який здебільшого ігнорують. У квітні 2025 року місто пережило рекордну кількість ударів, і це наче мало нагадати, що кількаденна або навіть кількатижнева тиша – лише…
Ситуація на ринку житла у Харкові – стабільна. Про це свідчать дані досліджень маркетплейсу нерухомості DIM.RIA.
Новобудови
Середня ціна одного квадратного метра житлової площі у новобудовах у Харкові становить 792 долари. У травні по відношенню до квітня ціна змінилася незначно: зростання - 2%.
Попит та пропозиція у травні…
Харків'янам нагадують про заборону феєрверків та петард
Харків'янам нагадують про заборону феєрверків та петард. Про це повідомив міський голова Ігор Терехов.
Хоча заборона на використання феєрверків у країні діє з 2014 року, багато українців, у тому числі харків'яни, ігнорували її.
"Звуків вибухів нам і без феєрверків вистачає. Не слід лякати своїх сусідів розривами петард чи іншої піротехніки. Наш ворог і так робить багато, щоб зіпсувати нам новорічні та різдвяні свята. Тепер, коли Харків обстрілюють уже кілька днів поспіль, прошу вас більш дбайливо ставитися до оточуючих та не збільшувати приводи для їхнього хвилювання", - закликав міський голова.
Штраф за використання піротехніки – кілька сотень гривень, але якщо дії кваліфікують як хуліганство, то це вже кримінальний злочин і за нього може загрожувати обмеження волі. У свою чергу, голова обласного управління Нацполіції Володимир Тимошко розповів, що комендантська година у Харкові та області у новорічну ніч буде такою ж, як у звичайні дні – з 23 вечора до 5 ранку. У цей час на вулиці можна перебувати тільки, якщо оголошено повітряну тривогу, і людина йде в укриття. При собі потрібно мати документи.
Інші причини відмовитися від феєрверків
їх дуже бояться свійські тварини. Через переляк, викликаний гучними звуками, тварини можуть тікати від своїх господарів і навіть потрапити під колеса автомобіля або просто загубитися,
страждають і птахи. Як приклад - відразу після опівночі 1 січня 2021 року сотні птахів між двома римськими вокзалами були травмовані вибухами феєрверків і петард. За словами очевидців, килим із мертвих птахів покривав вулиці та тротуари міста. Вважають, що птахи померли від серцевих нападів,
шум від феєрверків завдає шкоди організму: він призводить до втоми, підвищеного психологічного стресу, безсоння, зростання рівня холестерину і навіть підвищує ризик серцевих нападів. Найбільш руйнівний ефект шумового впливу феєрверків — втрата слуху,
Про поразку очей феєрверками напередодні Нового року повідомляли в Норвегії, Сполучених Штатах, Великобританії, Франції, Австрії, Новій Зеландії, Китаї, Індії, Ірані та інших країнах. Цікаво, що понад 80% пацієнтів становили чоловіки, а 70% з них були молодші 18 років,
група вчених із США та Китаю за допомогою аналізу 145 досліджень оцінили викиди забруднюючих речовин при запуску феєрверків і дійшли висновку, що якість повітря в цей час серйозно погіршується, що негативно відбивається на здоров'ї людей.