Міністерство оборони України надало роз'яснення щодо оновлення або неоновлення військово-облікових даних до 16 липня 2024 року. Це можна зробити через ТЦК та СП, ЦНАП або в застосунку "Резерв плюс".
Розглянемо ситуацію для обох категорій громадян.
Для тих, хто оновив дані:
Громадяни, які вчасно оновили свої військово-обл…
У Харкові дешевшають квартири, особливо на вторинці. Про це свідчать результати дослідження ринку нерухомості Харкова станом на червень 2024 року, проведеного порталом нерухомості ЛУН.
Експерти відзначають, що ціни на новобудови залишаються відносно стабільними, з незначними змінами в різних сегментах. Але вторинка та ринок оренди демонстру…
У побуті харків'яни здебільшого використовують російську та українську мови, а серед релігійних конфесій найпопулярнішими є УПЦ Київського патріархату та ПЦУ. Більша частина харків'ян - це люди низького достатку і лише близько половини дорослих містян має роботу. Такі результати соціологічних досліджень, які у квітні-травні 2024 року п…
Місто в Харківській області можуть перейменувати на Пархомові байраки
Український інститут національної пам’яті наполягає, що назва "Красноград" належить до символіки російської імперської політики, тому місто треба перейменувати.
Міськрада Краснограда виклала пост в Facebook, де зазначалось, що Інститут національної пам’яті запропонував історичну назву "Пархомові байраки", проте пізніше цей пост був видалений.
Пархомові байраки – саме таку назву мало укріплене поселення на місці сучасного Краснограду у XVII сторіччі. Назву "пархомові" поселення отримало на честь Пархома – сотника Полтавського полку, який його очолював. "Байрак" турецькою мовою означає прапороносець.
За даними Інституту національної пам’яті, назву Красноград місто отримало внаслідок установлення радянської влади на території України та діяльності комуністичної партії, тож підлягає перейменуванню.
"Намагання ж обґрунтувати назву "Красноград" як похідну від прикметника "красний" у значенні "гарний", "красивий" не витримує наукової критики: на час її постання у 1922 року притаманний давнім українським топонімам прикметник "красний" вже не функціонував у цьому значенні і був анахронізмом", - зазначили в інституті.
Міськрада наполягає на теперішній назві Красноград. Депутати направили звернення до інституту національної пам’яті з обґрунтуванням доцільності збереження цього найменування. Представники мерії Краснограда вирішили провести власне історичне дослідження і заявили, що ця назва походить не від кольору більшовицького маркування, а від слова "красивий". За результатами громадських слухань більшість жителів також трактують слово "Красноград" як "красиве місто" і виступили за збереження старої назви.
Розгляд звернення депутатів відбудеться у першій половині січня 2024 року. Якщо експертна рада залишиться на своїх позиціях, тоді Красноградська міськрада має запропонувати нову назву міста не пізніше 27 січня 2024 року.
Красноград - місто на півдні Харківської області, яке веде свій початок від 1731 року. Перша назва населеного пункту - Билівська фортеця. Наприкінці XVIII століття місто називалося Костянтиноград - на честь онука Катерини Другої. З 1922 року називається Красноград. До війни тут проживало близько 20 тис. осіб.