По Харкову вдарили авіабомбами - вперше з 2022-го року. Про це повідомив начальник Слідчого управління ГУ Нацполіції в Харківській області Сергій Болвінов.

Під ударом був Шевченківський район, за перевіреною інформацією, РФ застосувала дешевий аналог крилатої ракети, виготовлений на базі ФАБ-250.

Є два прильоти - перше влучання по загальноосвітній школі, друге прямо посеред житлових будинків.

Станом на 17 годину відомо про одного загиблого чоловіка, під час удару він перебував на вулиці, біля будинку. У мерії написали, що поранених наразі - 16 осіб, 4 із них - діти.

На місці працюють усі служби, почалася рятувальна операція.

"Авіацію для удару по житлових кварталах Харкова росіяни не використовували вже два роки. Я знаю - всі звикли до сигналу повітряної тривоги. Мало хто реагує на нього і ховається в укриття. Але я не втомлюся попереджати - ворог використовує і це. Зараз застосовує важке озброєння по місту. Тому закликаю - бережіть своє життя та життя дітей і близьких. Враховуйте можливість повторних ударів", - зазначив Болвінов.

Як розповів "Суспільному" начальник ГУ Нацполіції в Харківській області Володимир Тимошко, росіяни, ймовірно, били по Харкову новим снарядом - УМПБ Д-30.

"Це щось середнє між КАБ і ракетою. Остаточні висновки зроблять вибухотехніки. Цей боєприпас достатньо потужний, щоб фактично розвалити два будинки, між якими він влучив, і кілька будинків, які на відстані", - сказав Тимошко.