Петиція про створення в Харкові Глісади Джуса набрала 5000 підписів. Тепер міська рада має розглянути пропозицію перейменування в’їзду Трінклера на честь українського пілота Андрія Пільщикова, який мав позивний Джус.

Петицію було зареєстровано 16 січня 2024 року. 

Пропозиція перейменування не стосується дерусифікації. У Харкові є вулиця та в’їзд Трінклера, перейменувати хочуть саме в’їзд, щоб уникнути дублювання на топонімічній мапі. Микола Петрович Трінклер був видатним хірургом, професором кафедри факультетської хірургії Харківського університету. Глісада ж - це траєкторія польоту літального апарата, по якій він знижується безпосередньо перед посадкою.

Сама ідея перейменування в’їзду належить матері загиблого пілота Лілії Авер'яновій. На цьому в'їзді розташовані кілька будівель, і вони мають відношення до Харківського національного університету Повітряних сил. Джус був випускником цього вишу, усі його курсантські роки він перебував у тому просторі.

Андрій Пільщиков народився 1993 року в Харкові. Після закінчення гімназії №116 він вступив спочатку до Харківського авіаційного інституту, а потім - до Харківського університету повітряних сил, де навчався на військового льотчика.

Здобувши освіту, Пільщиков розпочав службу льотчиком-винищувачем у складі 40-ї бригади тактичної авіації. Він мав багатий досвід польотів, налітавши понад 400 годин. Серед побратимів Андрій отримав позивний "Джус", оскільки не вживав алкоголю, лише соки.

Коли Росія розв'язала повномасштабну війну проти України, Пільщиков став на захист неба. Спершу він боронив повітряний простір Київщини. Згодом Джус здійснив понад 100 бойових вильотів у найгарячіші точки фронту, успішно застосовуючи новітнє авіаційне озброєння.

Трагічно життя льотчика-героя обірвалося 25 серпня 2023 року через зіткнення двох літаків над Житомиром.