У Харкові судитимуть працівника військкомату та його подільника, які за гроші допомагали ухилитися від мобілізації. Про це повідомили в Державному бюро розслідувань.

Ідеться про офіцера одного з Харківських територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки і колишнього тероборонівця. За гроші вони допомагали військовозобов'язаним уникнути мобілізації.

Свої "послуги" чоловіки оцінювали у 3-5 тисяч доларів США. За гроші вони обіцяли "клієнтам" сфальсифікувати висновок військово-лікарської комісії й у такий спосіб отримати відтермінування від мобілізації, а декому навіть узагалі уникнути призову.

У березні 2023 року ДБР затримало фігурантів у Харкові під час отримання другої частини хабара від призовника, якому гарантували відстрочку на 5 років за 3,5 тисячі доларів США. На зустріч вони принесли вже готовий висновок військово-лікарської комісії, а також заповнений військовий квиток із відповідними відомостями.

Обвинувальний акт скеровано до суду. Санкція статті, за якою судитимуть обвинувачених, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.