З 1 червня медкомісії для військовозобов'язаних працюють по-новому. Начальник Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Володимир Арап повідомив, що наразі медкомісії перебувають не в ТЦК (терцентри комплектування, раніше – військкомати), а працюють безпосередньо у лікувальних закладах.

У кожному районі визначено лікарню, в якій в окремому приміщенні лікарі оглядають військовозобов'язаних.

Цей медичний огляд, стверджує військком, не є остаточним. Після того, як людина пройде медкомісію, її відвозять до навчальних центрів на полігони. Там військовозобов'язаних ще раз оглядає лікар.

З 24 лютого 2022 року в Україні проводиться загальна мобілізація. 1 травня президент своїм указом продовжив мобілізацію на три місяці – до 18 серпня. Мобілізації підлягають всі військовозобов'язані віком від 18 до 60 років, які мають права на відстрочку.

Чоловіки, які не служили в армії, підлягали мобілізації лише з 27 років. Верховна Рада ухвалила закон про зниження цього віку до 25 років. Коли президент підпише цей закон, повістки, за словами військкома, зможуть вручати людям, які не мали досвіду військової служби, починаючи з 25-річного віку.

Володимир Арап наголосив, що мобілізовані обов'язково мають пройти підготовку у навчальному центрі. Її тривалість – один-півтора місяці. Генеральний штаб ЗСУ забороняє без проходження такої підготовки відправляти мобілізованих до військових частин.