Працівника ТЦК, якого підозрюють у побитті вчителя в Харкові, брав участь у Харківському контрнаступі 2022 року. Про це «Суспільному» розказав перший заступник керівника Харківської спецпрокуратури у сфері оборони Східного регіону Андрій Цабека.

Інцидент за участі військового трапився 11 травня. В Мережі з’явилося відео, на якому людина у військовій формі б’є цивільного чоловіка.

Версія потерпілого

«Суспільне» з’ясувало версію потерпілого. Він зазначає, що перебував в громадському місці по особистих справах. До нього під'їхала машина з людьми у військовій формі, які вийшли і почали вимагати документи, але самі не представились. Потерпілий з його слів надав документи про відстрочку, повідомив, що він – вчитель. Після цього один з військовослужбовців завдав два удари йому по тулубу.

Версія підозрюваного

Підозрюваний не заперечує, що завдав двох ударів потерпілому, але зазначає, що саме потерпілий спровокував конфлікт, оскільки почав зазначати їм, що вони не мають права перевіряти в нього документи. Однак надалі підозрюваний свою провину визнав і надав показання, що він шкодує про свій вчинок. 

У ТЦК заявляли, що конфлікт спровокував цивільний чоловік.

Що відомо про особу підозрюваного?

Підозрюваний - 40-річний чоловік, який брав участь у контрнаступі у вересні 2022 року на Ізюмському напрямку, де зазнав поранення. Через поранення отримав третю групу інвалідності. На бойових позиціях перебувати вже не міг і тому після реабілітації був призначений до ТЦК.

У ТЦК підозрюваного характеризують позитивно. Він продовжує проходити службу. Службове розслідування в ТЦК триває.

Як кваліфікується правопорушення

Поліція відкрила кримінальне провадження за ст. 296 – хуліганство. За даними справи, військовослужбовець ТЦК завдав легкі тілесні ушкодження потерпілому.

«Суспільне» пише, що стаття про перевищення військовою службовою особою влади та службових повноважень не застосовувалася, тому що підозрюваний є звичайним солдатом ТЦК, який не виконує будь-які організаційно-розпорядчі або адміністративно-господарські функції, тобто він не є військовою службовою особою. 

Також не може застосовуватись стаття про перевищення влади та службових повноважень працівником правоохоронного органу, тому що органи ТЦК не належать до правоохоронних органів.

Справу розглядатиме Салтівський районний суд Харкова. Незабаром призначать підготовче судове засідання.

Фото: Поліція Харківської області